Reykjavik’te Gezilecek Yerler

Doğal güzellikleri ve mimarisiyle ziyaretçileri büyüleyen Reykjavik’te görülecek pek çok yer var. İşte bunlardan bazıları...

Reykjavik’te görülmesi gereken diğer yerler: Alþingishúsið, Iceland Austurvöllur, Reykjavík Belediye Müzesi,Blue Lagoon, İzlanda Sanat Merkezi, Hallgrímskirkja, Harpa Reykjavík, Heiðmörk, Höfði, İzlanda Ulusal Müzesi, Rauðhólar, Reykjavík Sanat Müzesi, Vikin Denizcilik Müzesi.

Tjörnin (The Pond)

351149_2049_preview.jpg

Şehrin merkezindeki bu küçük gölet etrafında ördekleri beslemek size huzur verecektir. Göletin etrafında Hljómskálagarðurinn (Music Pavillion Park) adı verilen bir park vardır ve burası sıcak ve güneşli havalarda bir hayli popüler olmaktadır. Güney ucundaki sazlık alanda küçük bir kuş cenneti bulunmaktadır. Yumurtaların çatlama sezonu hariç her zaman ziyaretçiler buraya da kabul edilir.

Hallgrímskirkja Kilisesi

Bu harika mimarisiyle büyüleyen kilise şehre yüksek bir tepeden bakmaktadır. Kilisenin önünde İzlandalı kaşif Leif Ericsson’un bir heykeli vardır. Kiliseye giriş ücreti yetişkinler için 900 çocuklar için 100 Krondur.

Reykjavík City Museum

Reykjavik-City-Museum-58138.jpg

Reykjavik Şehir Müzesi bir açık hava müzesidir. Müze hem eski Árbær çiftliğini hem de şehrin 18. yüzyıl sonundaki yeniden kentsel planlanması sürecinde yol açılacak yerlere tekabül ettiği için moving sistemi ile buraya taşınan eski İzlanda binalarını kapsamaktaktadır.

Açık Termal Havuzlar

142005887_14-1680x1050.jpg

İzlanda kültürünün temel bir parçası olan açık hava termal havuzlar, İzlandalıların rahatlamak için tercih ettiği bir numaralı aktivitedir. Bu havuzlarda yerel halkla sohbetler de edebilirsiniz.