105059143.O588qycE.SeawingsDubaiOct08185.jpg

Riyad'ın yoğun merkezi bölgesinde bulunan Salam Park, her yıl 780.000 ziyaretçiyi cezbeden benzersiz ve popüler bir kentsel hedef haline geldi. Park, 25 hektarlık büyük arazisi, yemyeşil güzellikleri, doğal özellikleri ve elverişli konumu ile herkesi büyüler. Park Riyad'da yaşayan her yaş, cinsiyet veya uyruk için çeşitli kültürel ve yaratıcı etkinlikler sunmaktadır. Park aynı zamanda kentsel çevreyi zenginleştirmek, kirliliği gidermek ve şehrin su kaynaklarını korumak için bir araçtır.

Tasarım konsepti modern Suudi devletin kuruluş dönemine kadar uzanan mevcut tarihi eserleri birleştiriyor. Dahası, tasarım yerel kültürel ve çevresel parametrelere büyük önem vermektedir. Yerel malzemelerin dikkatle seçilmesi ve tanıdık bir yumuşak form oluşturulması, bu parkın Riyad için tipik olmayan bir yeşil alan içinde de olsa çevrede yabancı bir beden olarak görünmemesini sağlıyor.

248.000 m² alana sahip olan park, çeşitli cazibe merkezleri, cömert yeşil alanlar, bahçeler, oyun alanları, spor alanları, yürüyüş yolları, koşu pisti, köprüler, kamu tesisleri, piknik alanları, dinlenme yerleri, erişilebilir 3 erişim noktası, cami ve tekne gezintisi olan güzel bir göl ve güzel bir çeşmeye ev sahipliği yapmaktadır.