Bükreş Otelleri

Karpat Dağları ve Tuna Nehri arasında yer alan Bükreş, Balkanların Paris’i olarak da anılır. Bükreş otel fiyatları bulunduğunuz bölgelere göre farklılık gösterse de şehir Avrupa Birliği’ne üye olmasına rağmen Rumen Leyi (RON) kullanıldığından(1 Ron- 1,33Tl) otel fiyatları diğer Avrupa ülkelerine oranla daha ucuzdur. Merkez otel, apart ve hotel fiyatları diğer bölgelere nazaran daha yüksek olan Bükreş’te bütçenize ve zevkinize göre farklı standart ve fiyatlarda otel bulmanız mümkün. Bükreş’e gitmeden önce kalacağınız bölgeyi ve oteli araştırmalı, kalacağınız otelin güvenli bir bölgede olup olmadığını öğrenmeli ve ulaşım olanaklarını kontrol etmelisiniz.

Bükreş Avrupa Birliği’ne üye bir ülke bu yüzden ülkeyi ziyaret etmek isteyenlerin Schengen vizesi alması zorunlu. Ve pasaport alım tarihinizin 6 ayı doldurmuş olması gerekli. Bükreş’e çocuklarıyla gidecek olanlar için Bükreş Hayvanat Bahçesi gezilecek en güzel yerlerden biridir. Ayrıca gidenlerin en çok tercih ettikleri turların başında Drakula ve Transilvanya turu gelir.

Bükreş'e Ulaşım

Tarom Romanya Havayolları, Pegasus ve Türk Hava Yolları’nın Bükreş’e direkt uçuş seferleriyle Bükreş’e ulaşmanız mümkün. Bükreş’te iki havalimanı bulunmaktadır. Henri Coanda Havaalanı, Bükreş merkeze 17 km uzaklıktadır. Havaalanından Express 783 adlı otobüs seferleriyle Bükreş şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 40 dakikada bir olan otobüs seferleri tüm gün boyunca hizmet vermektedir. Buradan taksi, otobüs ya da trenle 40 dakika da Bükreş merkeze ulaşabilirsiniz. Bucharest Baneasa ise merkeze 8 km uzaklıkta yer alır ve 20 dakikada tramvay ya da otobüsle merkeze ulaşmanız mümkün. Havaalanından taksi tercih edeceklerin binecekleri taksinin taksimetre ve navigasyon cihazı olup olmadığını kontrol etmesi ve varsa açık olduklarına emin olduktan sonra seyahatlerine başlaması en güvenli ve tasarruflu yoldur. İstanbul’dan karayoluyla gitmeyi tercih edecek olanlar ise Bayrampaşa ya da Aksaray otogardan kalkan otobüslerle, 60-80 Euro ödeyerek 12 saatte Bükreş’e ulaşabilirler. Tren tercih edecekler ise TCDD'nin Bükreş’e düzenlediği 20 saatlik bir tren yolculuğu sonunda Bükreş’e ulaşabilirler.

Bükreş'te Şehir İçi Ulaşım

Bükreş’te gezilecek yerlerin çoğu Lipscani bölgesinde bulunuyor. Şehri yürüyerek keşfetmek isteyenlerin en çok tercih ettikleri iki tur bulunuyor. Free Walking Tour (Ücretsiz Yürüyüş Turu) olarak bilinen bu turların ilki Unirii Meydanı Parkı’nda saat 10.30 ya da 15.00’de başlayıp iki saat  süren Walkabout Free Tour’dur. İki saat süresince Eski Şehir ve çevresini gezdiğiniz bu tur ücretsiz olsa da tur bitiminde rehbere bir miktar bahşiş vererek turu bitiriyorsunuz. Diğer tur ise B-Trip Bucharest Free Tour, Romanian Athenaeum önünde her gün saat 11’de başlayan ve iki buçuk saat süren bu turla da şehri daha kapsamlı  gezebilmeniz mümkün. Bükreş’te en yaygın toplu taşıma araçlarından biri de metro. Sabah 5.30 gibi başlayan seferler gece boyunca da devam ediyor. 4 metro hattı ve elliden fazla durak noktası bulunan metroyla şehri rahatlıkla gezebilirsiniz.

Bükreş hakkında diğer bilgiler

Bükreş'e Ne Zaman Gidilir?

Kış ayları aşırı soğuk gecen Bükreş’e gidilecek en güzel zaman aralığı nisan ve eylül arasıdır. Kışın sıcaklıkların -10'a kadar düştüğü Bükreş’te bahar ayları ise bol yağışlı ve serin geçer. Bükreş' e seyahat etmeyi tercih edecekler için birçok festival ve etkinlik bulunmakta. Bunlardan bazıları, ocak ayında düzenlenen Yeni Yıl Kutlamaları. Oldukça eğlenceli ve kalabalık geçen bu kutlamalarda Bükreş’te çok keyifli vakit geçirebilirsiniz. Otelinizi Eski Şehir ve civarında tutarsanız ulaşım açısından da zorluk yaşamazsınız. Ekim ayında ise Bükreş’in en büyük festivallerinden biri olan Uluslararası Caz Festivali, caz severlerin kaçırmadıkları etkinlikler arasında gelir. Aralık ayında Bükreş’e gitmeyi düşünenler ise Roman Peasant Müzesi’nde düzenlenen el yapımı ürünlerin sergilendiği Kış Hediye Festivali'ne katılabilirler. Bahar ve yaz döneminde gidecekler ise Nisan ayında düzenlenen sinemaseverlerin büyük ilgi gösterdiği Bükreş Film Festivali’ne, Mayıs ayında gidenler ise 19.yüzyıla ait kostümlerle geçit töreninin yapıldığı Eski Bükreş Festivali'ne ve ayrıca yine mayıs ayında düzenlenen yılın en büyük müzik festivali de olarak da bilinen Europafest'e katılabilirler. Haziranda gidecekler ise Bükreş Sokak Müzikleri Festivali'nin tadını çıkarabilirler.

Erken Rezervasyonla Bükreş'e Gidiş

Erken rezervasyonla Bükreş’e gideceklerin ilk önce kalacakları bölgeyi belirlemeleri ardından da otel tercihlerini yapmaları en doğru karar olur. Kalacakları otelin gezilecek yerlere uzaklığı ve tesisin toplu taşıma bölgesine yakın olup olmadığının da mutlaka araştırılması gerekir. Ayrıca kalacakları otelin ücretsiz iptal ya da ücretsiz ön rezervasyon imkânının olup olmadığına da dikkat edilmelidir. Bükreş festival ve etkinlik şehri olduğundan katılmak istedikleri etkinlikleri belirleyip oteli önceden rezerve edenlerin yüzde 40 ‘a yakın bir indirimle otel bulabileceklerini de belirtmekte fayda var. Ayrıca beğendikleri otellerde yer kalmama durumunun da önüne geçilmiş olunur bu fırsatla.

Bükreş Otel Fiyatları: Bükreş otel fiyatları bulunduğunuz bölgeye ve seçtiğiniz otele göre farklılıklar gösterse de genel olarak lüks oteller 650-6000 TL arası, ucuz oteller 180-600 TL arası, hosteller ise 50-550 TL fiyat aralığında konaklama imkânı sağlar.

 Bükreş’in en popüler bölgesi olan Old Town bölgesi; cafelerin, restoranların, alışveriş merkezlerinin ve tarihi mekânların çoğunun bulunduğu bölgedir. Diğer bölgelere kıyasla buradaki otel fiyatları daha yüksektir. Ama ulaşım kolaylığı ve gezilecek birçok yere yakınlığından dolayı en çok talep gören bölge de burasıdır. İnsan yoğunluğunun olduğu bu bölge ayrıca gece hayatı severlerin tercih etmesi gereken bölgelerin başında gelir.

Z Executive Boutique Hotel: Sector 3’te Üniversite Meydanı’nda yer alan otel de wifi kullanımı ve kahvaltı servisi ücretsizdir. Evcil hayvanların kabul edildiği otel, Eski Kent ve Lipscani Caddesi'ne 2 dakikalık yürüme mesafesindedir.Universitate Metro İstasyonu ise tesise 30 m uzaklıkta yer alır. Gecelik fiyatları 570-880 TL arasında değişir.

Bucur Accommodation: Sector 1’de yer alan Bucur'de wifi kullanımı ücretsizdir.24 saat açık resepsiyon, ücretsiz iptal ve ön ödeme koşulu aranmayan otel, Ulusal Sanat Galerisi'ne 400 m, Eski Kent Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde, metro istasyonuna ise 350 m uzaklıktadır. Gecelik fiyat aralığı 419-620 TL arasında değişir.

Rembrandt Hotel: Sector 3’te yer alan ve Lipscani Caddesi'ne yürüyerek 1 dakika uzaklıkta bulunan otelde kahvaltı ve wifi hizmeti ücretsizdir. Tesise Stavropoleos  Church 100 m, Romanya Ulusal Tarih Müzesi 200 metre, metro istasyonu ise 400 m mesafededir. Gecelik fiyat aralığı 450-820 TL'dir.

Bükreş merkez otelleri

Capitol Hotel: Sector 1’de yer alan otel, Bükreş merkeze 300 m uzaklıktadır. Bazı odalarında kahvaltının ücrete dahil olduğu otel de otopark da ücretlidir. Wifi kullanımının ücretsiz olduğu otele evcil hayvan da kabul edilmektedir. Tesise, Odeon Theatre 100 m, La Grande Vie Casino 150 m, Bükreş Üniversitesi ise 250 m mesafede yer alır .Gecelik fiyat 470-915 TL arasında değişir.

Hotel Central By Zeus International: Sector 5’te yer alan otelde wifi kullanımı ücretsizdir. Otopark yeri bulunmayan otel Çeşmeci Parkı’na birkaç adim uzaklıkta yer alır. Odeon Theatre’a 350 m,Eski Kent Meydanı’na ise 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Gecelik fiyat 367-2700 TL arasında değişir.

Bükreş Merkez Çevresinde Bulunan Diğer Bölgeler

Bükreş çevresinde birçok bölge bulunmasına rağmen ulaşım ve güvenlik açısından da en çok tercih edilen 4 bölge bulunmakta. Farklı fiyat seçenekleriyle pek çok alternatif otel, apart ve hotel bulabileceğiniz bölgeler sırasıyla; Piata Unirii,Victory Avenue(Sector1),University-Romana ve Bulevard Dacia bölgeleridir.

Bükreş Merkez Otelleri 2

Bükreş Merkez Otel Ve Çevre Otellerinin Farkları

Bükreş merkezde kalmayı tercih edenlerin bütçe anlamında özgür olmaları çok önemlidir. Bükreş merkez otelleri, restoranları ve cafeleri çevre bölgede yer alan otel ve kafelere göre biraz daha pahalıdır ama ulaşım kolaylığından dolayı merkez, şehirde tercih edilecek yerlerin başında gelir. Ayrıca havaalanından ulaşım açısından da daha rahattır. Çevre bölgelerdeki otelleri tercih edecek olanlar ise kaldıkları oteli merkez de bulunan benzer otellere göre çok daha uyguna rezerve edebilir ve genelde tüm otellerde bulunan otopark imkânından ücretsiz faydalanabilirler. Bükreş ulaşım ağı açısından gelişmiş bir şehir olduğundan çevre bölgelerde konaklamayı seçenler çeşitli ulaşım alternatiflerinden yararlanarak (otobüs,metro,troleybus) merkeze kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Piata Unirii(Sector3) Oteller: Sector 3’de yer alan bu bölge Eski Şehir'e yürüme mesafesindedir. Otellerin en fazla yoğunlukta olduğu bu bölgede her bütçeye uygun farklı standartta pek çok otel alternatifini rahatlıkla bulabilirsiniz. Eski Şehir sınırları içinde yer alması da gezginler için cazip hale getirmiştir bu bölgeyi. Parlemento Sarayı da burada yer almaktadır.

Victory Avenue(Sector 1) Oteller: En kaliteli ve en yüksek puanlı otellerin yoğunlukta bulunduğu Sector 1 bölgesi sağlam bir bütçeyle tatil geçirmek isteyenlerin ilk tercih ettiği bölgedir. Birçok alışveriş merkezi ve restoranın bulunduğu bölge diğer bölgelere oranla biraz daha pahalıdır.

Unıversity Square Otelleri: Gençlerin ve üniversite öğrencilerinin yoğunlukta olduğu bu bölge de Eski Şehir sınırları içinde yer almaktadır. Üniversitelilerin yoğunlukta olmasından dolayı barlar, kafeler ve konaklanacak otel fiyatları bu bölgede daha uygundur.

Bulevard Dacia (Sektor 2) Otelleri: Şehir merkezinin doğusunda bulunan Sector 2 şık apartmanların ve 4 yıldızlı otellerin yoğunlukta olduğu bir bölgedir.

Genel olarak Sector 1’de konumlanmış lüks oteller, tatilde de konforundan ödün vermek istemeyenler için en iyi alternatiftir. Diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha uygun fiyatla aynı kalite ve hizmeti sunan lüks oteller konaklayacak turistlerin tüm ihtiyaçlarını gidermeye yönelik tasarlanmıştır. Ücretsiz otopark, wifi, kahvaltı hizmetlerinin yanında, spa ,yüzme havuzu, fitness salonu, masaj gibi hizmetleri de sunmaktadır.

Radisson Blu Hotel Bucharest: Sector 1’de yer alan Radisson Hotel müşterilerine sunduğu 1.sınıf hizmetle Bükreş’te büyük talep görmektedir. Platinium Casino, World Class Health Academy ve birçok seçkin mağazaya ev sahipliği de yapan bu otelde müşteriler ücretsiz wifi, otopark ve açık-kapalı yüzme havuzundan yararlanabilmektedirler. Ayrıca sauna, spa ve masaj hizmetleri de veren otel, Henri Coanda Uluslararası Havaalanı’na 20 dakika mesafededir. Tesise; National Museum of Romanian Literature 100 m, Athenee Palace Hilton-Partouche Kumarhanesi ise 100 m uzaklıktadır. Sezon da gecelik fiyatı 2100-3300 TL arasında değişim göstermektedir.

bükreş lüks oteller

Sheraton Bucharest Hotel: Sector 1’de yer alan bu otelde ücretsiz wifi ve otopark imkânları dışında 24 saat açık resepsiyon ve konsiyerj hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Evcil hayvan kabul edilen otelin, ücretli havaalanı servisi imkânı da bulunmaktadır. İçerisinde fitness merkezi ve Skyview Pool and spa da bulunan otel Roman Ataneum'a 700 m,Piata Romana Metro Station'a 200 m ve Sanat Koleksiyonları Müzesi’ne 700 m mesafededir. Gecelik fiyatı 2350 TL-3900 TL arasında değişmektedir.

Jw Marriott Bucharest Grand Hotel: Sector 5’de yer alan Marriott Hotel bünyesinde 6 restoran, Grand Casino, sağlık kulübü- ve spa yer almaktadır. Kapalı yüzme havuzu bulunan otelde ortak alanlarda ücretsiz wifi’dan yararlanabilirsiniz. Evcil hayvan da kabul eden otelin özel park yeri de vardır ve saati 10 RON'dur.National Museum of Contemporary Art 800 m,Parlamento Sarayı 850 m,Opera Center ise tesise 900 metre mesafededir.

Suter Palace Heritage Boutique Hotel: Sector 4’de yer Heritage Hotel,Bükreş merkeze 1 km mesafededir. Ücretsiz kahvaltı ve wifi hizmeti de bulunan otelin ücretsiz otopark yeri de mevcuttur. Tesise Parlamento Sarayı 1,1 km, Roma Arenası ve Carol Park ise 600 m mesafede yer alır. Gecelik fiyatı 1350-6215 TL arasında değişmektedir.

Hotel Casa Capsa: Sector 1’de yer alan otel Bükreş merkeze 300 m mesafededir. Tarihi bir binada ve barok mobilyalarla döşenmiş bu otelde 4 restoran da yer almaktadır. Otel; Odeon Theatre’a 50 m,La Grande Vie Casino 150 m,Bükreş Üniversitesi ise 200 m mesafededir. Gecelik fiyatı 630-1640 TL arasındadır.

Bükreş, otel fiyat çeşitliliği konusunda esnek fiyatlara sahip bir şehirdir. Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla para biriminin (RON) olmasından dolayı aradığınız standarttaki otelleri daha uygun fiyata bulabilmeniz mümkündür. Ucuz otel ararken dikkat edilmesi gereken hususların başında bulunduğunuz otel ve çevresinin merkeze ve toplu taşıma bölgelerine yakın olup olmadığıdır. Otellerin çoğu kahvaltı dahil sistemle çalışır. Kahvaltı dahil sistemle çalışan bir otelde kalmak yeme-içme masrafını büyük oranda azaltacağı için kahvaltı uygun fiyatla tatil yapmak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken özelliklerin başında gelir. Ayrıca araba kiralayarak şehri dolaşmak isteyen gezginlerin ücretsiz otopark imkanı olan otelleri tercih etmesi gerekir. Çünkü Bükreş’te birçok otelin otoparkı olsa da günlük ücret karşılığı hizmet vermektedir. Ayrıca yoğun sezonu tercih etmeyecek kişiler çok daha uygun fiyata otel seçeneklerinden faydalanabilirler.

Volo Hotel: Sector 5’de yer alan 8.2 puanlı bu otel, Bükreş merkeze 800 m uzaklıkta yer almaktadır. Çeşmeci Parkı’na da yürüme mesafesinde yer alan otel, müşterilerine ücretsiz wifi ve otopark imkânı da sunar. Otel; Henri Coanda Uluslararası Havaalanı 19 km, Bulandra Theatre-İzvor Hall 40 m ve İzvor Metro Station ise 100 mesafededir. Gecelik fiyat sezonda gidecekler için 350-450 TL arası değişim göstermektedir.

Bükreş ucuz oteller

Hotel Ampithryon: Şehir merkezine 2 km uzaklıkta, Sector 2’de yer alan otelde wifi ve otopark ücretsizdir. Ücretsiz kahvaltı hizmeti de sunan otel ,Obor Metro İstasyonu’na 1 km, Unirii Meydanı’na 3 km,Henri Coanda Uluslararası Havaalanı’na ise 16 km mesafededir. Sezonda gecelik fiyatı 320-600 TL arası değişmektedir.

Hotel Yesterday: Sector 6’da yer alan ve Grozavesti Metro İstasyonu'na 150 m uzaklıkta bulunan otelde wifi ve otopark da tesiste bulunmaktadır. Kahvaltının da ücretsiz olduğu otelde ön ödeme koşulu aranmamaktadır Ücretsiz iptal hakkı da sunan otel Politeknik Üniversitesi’ne 300 m, Cotroceni Sarayı’na ve Botanik Bahçesi'ne ise 1 km mesafede yer alır. Gecelik fiyat aralığı 260-400 TL arasında değişir.

Hello Hotels Gara De Nord: Sector 1’de yer alan Hello Hotel’de ücretsiz wifi imkânından yararlanabilir ve evcil dostlarınızı da getirebilirsiniz. Bazı odalara ücretsiz kahvaltı imkânı da bulunan otelin özel otoparkı da vardır ve günlük ücreti 25 Ron’dur. Tesis; Gara De Nord Metro İstasyonu’na ve Bucharest North Tren İstasyonu’na 250 m, National Military Museum’a 550 m mesafededir. Sezonluk gecelik fiyatları 250-420 TL arası değişir.

Hotel Sir Orhideea: Sector 6’da bulunan otel Kuzey Tren İstasyonu'nun yanında yer almaktadır. Ön ödeme istemeyen ve ücretsiz iptal hakki da sunan otelin ücretsiz wifi,kahvaltı ve otopark imkânı da bulunur. Gecelik fiyat aralığı 180-330 TL arasıdır.

Özellikle kalabalık ailelerin ya da yeme-içme konusunda daha detaycı olan kişilerin tercih ettiği apart otelleri Bükreş’te fazlaca bulmanız mümkün. Birçok fiyat ve farklı imkanlarla donatılmış bu otellerin içinde de kahvaltı ve otopark imkânı sunanlar bulunuyor. Bazılarında tam kapsamlı mutfak imkânı bulunan otellerde eğer yemeğinizi kendiniz yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken hususların başında marketlere ve alışveriş yerlerine olan uzaklık ve mutfak gereçlerinin hijyenik koşulları gelir.

Francesca Residence: Sector 2’de yer alan Francesca Residence'ın ücretsiz wifi ve günlük 14 RON ödeyerek aracınızı bırakabileceğiniz bir otoparkı bulunmaktadır. Çamaşırhane, fax ve fotokopi gibi hizmetleri de sunan otelin mutfağında ocağın yanı sıra mini fırın, su ısıtıcısı, ekmek kızartma makinesi ve buzdolabı da mevcuttur. Tesise İancului Metro İstasyonu 850 m,Obor 450 m ve Veranda Mall 800 m uzaklıktadır. Gecelik fiyat aralığı 213-310 TL arasında değişir.

Bükreş apart oteller

Good Living Bucharest: Sector 4’de yer alan Good Living otel teraslı ve oturma alanlı odaları ve 9.8 puanı ile Bükreş’te en çok tercih edilen apartların başında gelir. Geniş ve konforlu odaları ve içinde  bulaşık makinesi, fırın, set üstü ocak, buzdolabı, kahve makinesi ve  su ısıtıcısı bulunan mutfakların yemek alanları da mevcuttur. Tesise; Patriarchal Katedrali 650 m, Bucharest Christmas Market 700 m ve Parlamento Sarayı 800 m mesafede yer alır. Sezon gecelik fiyatı 345-400 TL arası değişim gösterir.

Matisse Bucharest Old Town: Bükreş merkeze 150 m uzaklıkta olan otel Devrim Meydanı’na ise 800 m mesafededir. Odalarında yemek alanı da bulunan otelin mutfağında ise su ısıtıcısı,mikrodalga fırın ve buzdolabı bulunur. Ücretsiz wifi imkânı da olan otel, Stavropoleos Church' e 500 m, Bükreş Üniversitesi'ne 300 m, Bükreş Ulusal Tiyatrosu'na TNB ise 350 m mesafededir. Gecelik fiyatları 690-875 TL arasında değişir.

Platinum Room District 3&4:Sector 4’de yer alan Platinum Otel'e evcil hayvan kabul edilir. Ücretsiz wifi ve ücretsiz otopark imkânı da sunan otelin mutfağında mikrodalga fırın,çamaşır makinesi ve buzdolabı bulunmaktadır. Spa ve havuzu kullanmak isteyen konuklar ise ek ücret ödeyerek bu imkanlardan faydalanabilir. Otobüs durağına 50 m mesafede yer alan otel Sun Plaza'ya 1.8 km, Parklake Mall'a ise 2.5 km uzaklıkta yer alır. Gecelik fiyat aralığı 215-250 TL arasında değişir.

Top Rooms Apart Hotel: Sector 4’de yer alan ve Bükreş merkeze 5 km uzaklıkta yer alan otelde wifi kullanımı da ücretsizdir. İçinde çamaşır makinesi, fırın, buzdolabı ve mikrodalga fırın ve set üstü ocak da bulunan otelin mutfağında yemek alanı da bulunmaktadır. Otele 100 m mesafede otobüs durağı, 200 m uzaklıkta ise market bulunur. Gecelik fiyatı 212-263 TL arasında değişir

Genellikle şehri doyasıya gezmeyi ve sosyalleşmeyi seven insanların en çok tercih ettikleri konaklama birimleri hostellerdir. Bükreş'te farklı fiyatlarda farklı bütçelere uygun birçok hostel seçeneğini bulabilirsiniz. Toplu konaklama birimi sunan hostellerden iki kişilik odaya ve özel banyoya kadar birçok farklı seçenekle hizmet veren hostel seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Hostel tercih ederken emanet kasası olup olmamasını teyit etmeniz tatil boyunca içinizin rahat etmesini sağlayacaktır. Ayrıca ulaşım açısından merkeze yakın ya da toplu taşıma seçeneklerinin fazla olduğu bölgeleri tercih etmeniz tatilinizi daha rahatlıkla geçirmenize sebep olur.

Antique Hostel: Damvotiva Nehri kıyısında ve Bükreş’in merkezinde yer alan hostel de ücretsiz wifi ve ortak mutfaktan tüm konuklar yararlanabilmektedir. Ortak ya da özel banyolu oda seçenekleri de bulunan hostelin en yakın metro ve Unirii Meydanı’na mesafesi 200 m'dir. Eski Kent Meydani 100 m, Parlamento Sarayı ise tesise 1 km mesafededir. Gecelik fiyatı 57 – 258 TL arası değişir.

Bükreş hosteller

X Hostel Bucharest: Sector 3’te yer alan bu otelde ücretsiz wifi ve otopark alanından yararlanabilirsiniz. Tesiste özel oda ya da yatakhane tipi odalardan birini seçebilir ve uygun fiyatla konaklayabilirsiniz. X Hostel Lipscani Bölgesi’ne 300 m,Unirii Meydanı Metrosu'na ise 450 m uzaklıktadır. State Jewish Theatre ise 300 m mesafede yer alır. Tesisin gecelik fiyatı 104-458 TL arasında değişir.

Monte Carlo Palace Rooms: Sector 1’de yer alan hostelde wifi ve otoparktan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Günlük kat hizmeti ve bagaj muhafaza alanı da bulunan otel; otobüs durağına 200 m, Köy Müzesi ve Herastrau Parkı’na 1 km mesafededir. Gecelik fiyat 148-565 TL arasında değişir

Hostel Formenerg: Konuklarına ücretsiz wifi ve otopark imkânı sağlayan otelin fitness salonu da mevcuttur. Bagaj muhafaza  alanı da bulunan otel; Unirii Meydanı’na 1 km ,Tineretului Metro,Otobüs ve Tramvay İstasyonu'na 100 m,Tineretului Parkı’na 200 m mesafededir. Gecelik fiyat aralığı 213-276 TL arası değişir.

Book-A-Rest-Hostel: Sector 2’de yer alan Book-A-Rest-Hostel’de tüm konuklar wifi ve otoparktan ücretsiz olarak faydalanabilir. Güneşlenme terası ve oyun odası da bulunan otelin ücretsiz faydalanabileceğiniz bagaj muhafaza alanı da mevcuttur. Tesise; Bükreş Sanat Tiyatrosu 30 m, Rosetti Square 100 m, Bükreş Ulusal Tiyatrosu TNB ise 1km uzaklıktadır. Gecelik fiyatı 180-350 TL aralığındadır.

Lüks ve konforu seven ve yılın yorgunluğunu atmak isteyenlerin ilk tercihleri olan spa otelleri söz konusu olduğunda Bükreş tercih edilecek yerlerin başında gelir. Spa otellerinin genelinde spa merkezinin yani sıra tam kapsamlı fitness salonu, masaj ve yüzme havuzu gibi imkanlardan da faydalanabilirsiniz.

Premier Palace Spa Hotel: Sector 6’da yer alan Premier Palace, Avrupa'nın en büyük spa merkezlerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Ghencea Stadyumu'nun karşısında yer alan otelde ücretsiz wifi ve otopark imkânı dışında  spa, havuz, fitness merkezi ve hidromasajlı havuz kullanımı da ücretsizdir. En üst katında Sky Wine & Lounge bulunan otelin restoranında ise dünya mutfağından menüler sunulur. Tesis; Bükreş merkeze 6 km, Drumul Taberei Park 800 m, Anchor Plaza’ya ise 1,5km uzaklıktadır. Gecelik fiyatı ise 585-2555 TL arasında değişir.

Bükreş Spa otelleri

Epoque Hotel-Relax & Chateaux: Sector 1’de yer alan ve Neo-Romen tarzıyla döşenmiş bu lüks spa merkezinde wifi ve otopark ücretsizdir. Ayrıca konuklar Fin saunası, ıslak sauna,k apalı yüzme havuzu ve fitness merkezinden oluşan spadan da ücretsiz yararlanabilirsiniz .Fransız mutfağını misafirleriyle buluşturan L'atelier-l'art Culinaire adlı bir restoranı da bulunan otel, Parlamento Sarayı ve Romanya Ulusal Opera ve Sanat Müzesi’ne 1 km ,İzvor Metro İstasyonu'na ise 500 m mesafededir. Gecelik fiyatı 1550-2520 TL arasında değişir.

Ramada Parc Hotel: Sector 1’de yer alan Ramada Park'ın bünyesindeki spa tesisin müşterilerine ücretsizdir. Tesisteki Vitality Wellness Club’un içinde ısıtmalı kapalı havuz, fitness merkezi, kuru ve ıslak sauna ile egzersiz bisiklet alanı da bulunmaktadır. Ücretsiz park alanı da olan otel evcil hayvan da kabul eder. Kahvaltı ve wifi kullanımı da tesiste ücretsizdir. La Parc ve Pepper Restoran adlarında iki restoranın da bulunduğu otel de La Parc, Rumen yemeklerinden seçkiler; Pepper Restoran ise dünya yemeklerinden seçkiler sunmaktadır. Romexo Sergi Merkezi tesise 500 m,City Gate Towers 650 m, Baneasa Tren İstasyonu ise 1 km mesafe de yer alır. Tesisin gecelik fiyat aralığı 450-1250 TL arasında değişir.

Ramada Bucharest Majestic Otel:Calea Victoriei caddesi üzerinde yer alan otelde konuklar wifi ve otoparktan ücretsiz yararlanabilirler. Tesiste kalan müşteriler otel restoranından ise yüzde on indirimle faydalanabilir. Otelin kapalı yüzme havuzu ve saunası tüm müşterilere ücretsiz hizmet vermektedir. Spa ve fitness salonu ise ücrete tabidir. Tesis; Odeon Theatre’a 50 m, La Grande Vie Casino’ya 150 m, metro istasyonuna ise 400 m uzaklıkta yer alır. Gecelik fiyatı 759-1300 TL arasındadır

Premium Wellness Institute: Sector 4’te yer alan bu tesiste fizyoterapi ve sağlık merkezi bulunmaktadır. Fitness merkezi ve kapalı, açık yüzme havuzlarından ücretsiz faydalanabilirsiniz. Ücretsiz kapalı otopark yeri de bulunan otelde wifi kullanımı da tüm müşterilere ücretsizdir. Tesise; Sun Plaza 3,2 km, Polyvalent Hall 4,5 km, Carol Park ise 6 km uzaklıkta yer alır. Sezonda gecelik fiyatı 473-524 TL arasındadır

Bükreş’e gitmeden önce gideceğiniz tarihi ve bölgeyi de seçtiyseniz sıra otel seçimine geliyor. Otel seçiminde en önemli unsurların başında ise seçtiğiniz otelin güvenli bir bölge de olup olmadığı ve otelin hizmet kalitesi geliyor. Otellerin başarısını anlamak içinse ziyaretçilerin tesisler hakkında yaptıkları yorumlar çok önemlidir. Bu yorumları okuyarak gideceğiniz bölge ve otel hakkında tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bütçenizi ve tercih ettiğiniz standartları belirledikten sonra bu yorumları da dikkate alarak istediğiniz oteli seçebilmeniz mümkündür.

Poet Palace Bucharest: Sector 3’te yer alan 8.8 puanlı Poet Palace'ta wifi ve otoparktan ücretsiz yararlanabilirsiniz. Bagaj muhafaza alanı da bulunan otel; Bükreş Sanat Tiyatrosu’na 450 m, Rosetti Square 550 m ve Bükreş Ulusal Tiyatrosu ise 1,2km uzaklıkta yer alır. Gecelik fiyatları 337-554 TL arasında değişir.

yüksek puanlı Bükreş otelleri

Intercontinental Hotel Bucharest: Sector 1’de yer alan 8.8 puanlı bu tesis Eski Kent'e yürüme mesafesindedir. Ortak kullanım alanlarında wifi'a ücretsiz erişim sunan otelin tüm odalarında balkon bulunur ve tesis şehir manzaralıdır. Ayrıca konuklar tesisteki Sağlıklı Yaşam Merkezi içinde bulunan kapalı yüzme havuzu, 2 fitness odası,2 sauna ve spa küvetinden ücretsiz yararlanabilir. Evcil hayvan da kabul eden otelin otopark yeri ücretlidir. Tesise; Casino Bucharest-Intercontinental 10 m, Bükreş Ulusal Tiyatrosu TNB 150 m, metro istasyonu ise 200 m mesafededir. Gecelik fiyatı 1660-2350 TL arasında değişir.

Euro Hotels International: Sector 1’de yer alan ve konuk puanı 8.2 olan bu otelde wifi ve otopark kullanımı ücretsizdir. Bazı odalarında kahvaltının da ücretsiz sunulduğu otel, Zafer Anıtı ve Japon Bahçesi’ne 400 m, Henri Coanda Havaalanı’na ise 10 km uzaklıktadır. Tesisin sezonda gecelik fiyatı 300-450 TL arasında değişir.

Casa Fiori:9,1 puanlı ve Sector 4’te bulunan otelde wifi ve otopark ücretsizdir. Resepsiyonu 24 saat hizmet veren otelde 60 TL fark ödeyerek kahvaltıdan da yararlanabilirsiniz. Tesise; Polyvalent Hall 1,6 km, Bellu Cemetery 1,3 km,Sun Plaza 1,7 km uzaklıktadır. Tesisin gecelik fiyatı 265-340 TL arasıdır.

Hotel Lido By Phoenicia: 9,2 puanlı, Sector 1’de yer alan bu otel 1930 yılında mimar Ernest Doneaud tarafından tasarlanmıştır. Tesis genelinde tüm konuklar  wifi ve kahvaltıdan ücretsiz olarak yararlanabilirler. Park yeri ,fitness salonu ve spa kullanımı ücrete tabidir. Rumen Ateneumu'na 200 m, Romana Meydanı Metrosu’na 500 m, Ulusal Sanat Müzesi’ne ise 400 m mesafededir. Gecelik fiyatı da 1000-2350 TL arasında değişir.