Bükreş’te Gece Hayatı

Bükreş’e gelmişken gece hayatını da deneyimlemek isterseniz hayal kırıklığı yaşamayacağınızı size garanti ediyoruz. Çünkü Avrupa başkentleri arasında Bükreş en kaliteli gece hayatını sunanlardan biridir. Son yıllarda gece hayatına dair yatırımlar karşılığını bulmuş görünmektedir. Nitekim Bükreş’te yüzlerce bar, restoran ve gece kulübü bulunur. Bunlardan en önemlileri olarak Kristal, Studio Martin ve Bamboo’yu sayabiliriz. Efsaneye göre Doğu Avrupa’da geceleri Dracula ortaya çıkarmış. Bu doğru mudur bilemeyiz ancak emin olduğumuz şey Bükreş’te hava karardığında DJ’lerin ortaya çıktığıdır. Çünkü neredeyse her gece kulübünde şehrin en iyi DJ’leri sahne alır ve sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence devam eder. Bükreş’te her zevke hitap eden mekanlar mevcuttur: Dilerseniz kolaylıkla bir caz kulübü veya İrlanda tarzı mekanlar da bulabilirsiniz. Smardan Caddesi’nde St. Patrick Bar ve Freddo Bar&Lounge; Kiseleff Caddesi’ndeki Hard Rock Cafe ve Beraria; Zafer Bulvarı’ndaki NOA RestoClub; Ion Brezoianu’daki şarap evi Apollo; Selari Caddesi’nde Oldcity, Nicolae Selari’de The Drunken Lords, şehrin en zenginlerinin tercihi olan ve Glodeni Caddesi üzerinde bulunan Fratelli’yi size şiddetle öneriyoruz. Bunların dışında, Piata Amzei üzerindeki Ryan’s Bar, Gabroveni Caddesi’ndeki Mojo şehrin en iyi gece kulübü ve barları arasında yer almaktadır.

Romanya’nın sanat hayatını takip etmek isteyenler ise başkent Bükreş’teki Devlet Opera ve Bale oyunlarını izlemeye gidebilir. Kendi internet sitesinden görebileceğiniz gibi tatil sezonu dışında yıl boyu opera ve bale gösterileri gerçekleştirilmektedir ve seyahat tarihlerinize uyan gösterimlerden birine önceden bilet alabilirsiniz. Bükreş’te ve Romanya genelinde sanata nasıl değer verildiğine, dolayısıyla Bükreş’in nasıl Doğu Avrupa’nın kalbi olduğuna bizzat şahit olacaksınız. Don Giovanni, Oedipe, La Boheme operalarını veya Romeo ve Juliet, Le Corsaire bale gösterilerini izleyebilirsiniz.

Bükreş’te güzel bir akşam yemeği yemek istediğinizde size önerilerimiz hiç şüphesiz The Artist Restaurant, Caru’cu Bere, Restaurant Vatra, Medieval Excalibur, JW Steakhouse, Vacamuuu, Aubergine Restaurant, Osho ve Sharkia Restaurant olacaktır. Bu restoranlarda ve Bükreş’teki diğer restoranlarda ister kırmızı et ister deniz ürünü yiyebileceğiniz gibi vejetaryen menüler de bulabileceksiniz. Glütensiz beslenen turistlere hitap eden restoranlar da Bükreş’te mevcuttur.