Google+

Arama formu

Volgograd’da Gezilecek Yerler

Volgograd şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Living room in private house güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartment on Pugachevskaya 5g, Apartment, main center, Apartment Deluxe on Krasnopresnenskaya. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartment on Titova, Hotel Intourist, Apartment next to the shopping center Voroshilovskiy gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Bearloga Hostel эконом, Хостел (Мотель) Ночлег Водстрой, Hostel Blagodat tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Volgograd aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Volgograd, önemli bir turist çekim merkezidir. Doğası, mineral kaynaklar, spaları ve zengin tarihiyle her yıl pek çok turisti büyülemektedir.

Mamayev Kurgan

Mamayev Kurgan

Stalingrad Muharebesi süresince 102 No’lu Tepe olarak anılan Mamaev Kurgan bu dört ay süren vahşi savaşın aksiyon merkeziydi. Şu an burada savaşta ölenler adına kurulmuş bir hatırat bulunmakta. Hatırat alanının merkezinde 72 metre yüksekliğinde bir Rusya Ana heykeli bulunmaktadır.

Volga-Don Kanalı

Volga-Don Kanalı

1952 yılında inşa edilen Volga-Don Kanal’ı, Volga ve Don nehirleri üzerinden Kuzey Buz Denizini Karadeniz’e bağlayan devasa bir akustik caddenin iddialı başlangıç noktasıdır. Kanalın üzerinde bulunan Stalin dönemine ait Neo-klasik tarzda inşa edilmiş kemer kanal üzerindeki ilk boğumunun üstünü süsler. Bu kanalın inşasında 11 milyon işçi çalışmıştır.

Stalingard Cephesi Panorama Müzesi

Stalingard Cephesi Panorama Müzesi

Stalingrad Muharebesine adanmış bu müze, savaşa ve savaşa katılmış olan askerlere dair sayısız sergileme yapmaktadır. Stalingrad Müze Kompleksi’nin içinde yer alan bu müzede savaşta tahrip olmuş şehre dair insanı çok farklı duygulara sürükleyen bir maket, ve savaş sürecinin panoromik görüntüsü bulunmakta.

Kazan Katedrali

Kazan Katedrali

Kazan Katedrali 1897 – 1899 yılları arasında inşa edilmiştir. Eklektik bir mimari tarza sahip olan katedral bu yönüyle tipik bir 19. yüzyıl yapısıdır. Sovyet döneminde ikonalar sökülmüş ve nihayetinde 1839 yılında tamamen kapatılmıştır. Yerine bir ekmek fabrikası açılmıştır. 1946 yılında yeniden açılmıştır.

Volgograd’da görülmesi gereken diğer yerler

Volgograd’da görülmesi gereken diğer yerler

Nikita Kilisesi, Paraskeva Pjatnitsa Kilisesi, Kahramanlar Yolu, Lenin Meydanı, Komsomol Parkı.