Arnavut kaldırımlı sokakları, parkları ve tarihi binalarıyla her yıl milyonlarca turisti de ağırlamasından dolayı önemli bir şehirdir.

Savannah’ta gezilecek diğer yerler

Mercer-Williams Evi, SCAD Sanat Müzesi, Ralph Mark Gilbert İnsan Hakları Müzesi, Jepson Center.

Wormsloe Tarihi Çiftlik Alanı

gate.jpg

Şehir merkezine yakın bir mesafede olan Wormsloe Tarihi Çiftlik Alanı, hem doğayla iç içe olmak hem de harika fotoğraflar çekmek için turistler tarafından çokça ziyaret edilmektedir. İhtişamlı ve tarihi giriş kapısı ve çevresinde göz alabildiğine uzanan meşe ağaçları, insana huzur vermektedir. İçeride ayrıca kolonyal dönemden kalıntılar gibi görülecek noktalar da mevcuttur.

Savannah Tarih Müzesi

savannah5c.jpg

Şehir merkezindeki tarihi alanı gezmeden önce Savanah Tarih Müzesi’ne uğramak faydalı olacaktır. Özellikle tüm şehrin ve bölgenin tarihini anlatan filmed kente dair tüm detayları görmek mümkündür.

Owens-Thomas Evi

the_owens_thomas_house_2.jpg

İngiliz Mimar William Jay tarafından 1819 yılında yapılan ev, tam bir İngiliz mimarisi örneğidir. Yani simetrik dokunuşlar dikkat çekmektedir. Rehberli turu biraz hızlı ve yeterli olmasa da, mimari açıdan önemli özellikleri öğrenmenize yetecektir.

St John Katedrali

24-cathedral-of-st-john-the-baptist-savannah-georgia.jpg

Katedralin inşası 1896 yılında tamamlanmış olsa da bundan iki yıl sonra çıkan yangında büyük hasar görmüş ve 1912 yılına kadar restorasyon çalışmaları sürdürülerek yeniden açılmıştır. Bavarya usulü ahşap işleri ve vitraylarıyla dikkat çeken, heybetli bir katedraldir.