Google+

Savannah

Savannah - : - / -
--℃
1 USD=0.00
Type B100-125V15 A
 • Ocaweather-icon9.7℃
 • Şubweather-icon11.7℃
 • Marweather-icon15.1℃
 • Nisweather-icon18.7℃
 • Mayweather-icon22.9℃
 • Hazweather-icon26.6℃
 • Temweather-icon28.1℃
 • Ağuweather-icon27.5℃
 • Eylweather-icon24.9℃
 • Ekiweather-icon19.9℃
 • Kasweather-icon15.2℃
 • Araweather-icon10.9℃
Nüfus: 145,674 / Dil: İngilizce / Para Birimi: Amerikan Doları (USD) / İklim: Subtropikal / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 3 gün

SavannahAerial-with-city.jpg

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Georgia Eyaleti’nin en eski şehri olan Savannah, 1733 yılında Savannah Nehri çevresinde kurulmuştur. Kent o dönemde İngiltere’nin Georgia’daki koloni bölgesinin başkenti olmuştur.

Amerikan Devrimi ve Amerikan İç Savaşı dönemlerinde önemli bir liman kenti olan Savannah, günümüzde hem Atlantik Okyanusu’nun önemli bir limanı hem de endüstrinin merkezi olarak görülmektedirr. Savannah, bunun yanı sıra, Arnavut kaldırımlı sokakları, parkları ve tarihi binalarıyla her yıl milyonlarca turisti de ağırlamasından dolayı önemli bir şehirdir.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=gNHzZrndSXo

Arnavut kaldırımlı sokakları, parkları ve tarihi binalarıyla her yıl milyonlarca turisti de ağırlamasından dolayı önemli bir şehirdir.

Savannah’ta gezilecek diğer yerler

Mercer-Williams Evi, SCAD Sanat Müzesi, Ralph Mark Gilbert İnsan Hakları Müzesi, Jepson Center.

Wormsloe Tarihi Çiftlik Alanı

613 Eki 2016Gezilecek Yerler

Wormsloe Tarihi Çiftlik Alanı

Şehir merkezine yakın bir mesafede olan Wormsloe Tarihi Çiftlik Alanı, hem doğayla iç içe olmak hem de harika fotoğraflar çekmek için turistler tarafından çokça ziyaret edilmektedir. İhtişamlı ve tarihi giriş kapısı ve çevresinde göz alabildiğine uzanan meşe ağaçları, insana huzur vermektedir. İçeride ayrıca kolonyal dönemden kalıntılar gibi görülecek noktalar da mevcuttur.

-

Savannah lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Savannah Dream Vacations - 1006 Drayton Street, Savannah Dream Vacations Carriage House, Dresser Palmer House. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz SVR-00213 508 E. Waldburg Street, Savannah Dream Vacations - 1002 Drayton gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz SVR-00134 28 E. Taylor Garden Home, Studio 6 - Savannah, Savannah Lez Frederick otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Savannah aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Savannah Tarih Müzesi

2413 Eki 2016Gezilecek Yerler

Savannah Tarih Müzesi

Şehir merkezindeki tarihi alanı gezmeden önce Savanah Tarih Müzesi’ne uğramak faydalı olacaktır. Özellikle tüm şehrin ve bölgenin tarihini anlatan filmed kente dair tüm detayları görmek mümkündür.

-

Owens-Thomas Evi

2213 Eki 2016Gezilecek Yerler

Owens-Thomas Evi

İngiliz Mimar William Jay tarafından 1819 yılında yapılan ev, tam bir İngiliz mimarisi örneğidir. Yani simetrik dokunuşlar dikkat çekmektedir. Rehberli turu biraz hızlı ve yeterli olmasa da, mimari açıdan önemli özellikleri öğrenmenize yetecektir.

-
Gezilecek yerler listesinin devamını görmek için tıklayın.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Georgia Eyaleti’nin en eski şehri olan Savannah, 1733 yılında Savannah Nehri çevresinde kuruludur.

Geolocation

Subtropikal bir iklime sahip olan Savannah’ta özellikle güney bölgesinde tropik bir yaz iklimi hâkimdir. Sadece kışın 24 gün boyunca soğuk hava hissedilir. Ancak okyanus kıyısında olması, çok yüksek sıcaklıkları engellemektedir.

Türkiye’den Savannah’a direkt uçuş bulunmamaktadır. Kente aktarmalı gitmek mümkündür.

Savannah’ta 5 yıldızlı otellerden uygun fiyatlı hostellere kadar pek çok konaklama seçeneği mevcuttur. Ancak yoğun turist çeken bir şehir olduğundan mutlaka önceden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.

Savannah onlarca otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle..

Savannah Otel Önerileri booking-logo

Sehir Merkezine En Yakın Savannah Otelleri

En Uygun Fiyatlı Savannah Otelleri

Sizin İçin Seçtiğimiz Savannah Otelleri

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Savannah Otelleri

DOT-15.jpg

Yürüyerek gezmeye çok uygun olan şehirde bio-dizelle çalışan otobüsler hizmet vermektedir. Şehir merkezindeki tarihi bölgede ise ücretsiz hizmet veren bir shuttle dolaşmaktadır. İlk saati ücretsiz olan şehir bisikletlerinden de kiralayabilirsiniz.

ABD'de yaygın olan pişirme stilleri, diğer Batı ülkelerindekilerine benzemektedir. Buğday, ABD'de kullanılan ana tahıl bitkisidir. Geleneksel Amerikan mutfağında hindi, geyik eti, patates, tatlı patates, mısır, kabak ve akçaağaç şurubu gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bunların hepsi Amerikan yerlileri ve ilk Avrupalı göçmenler tarafından işlenen malzemelerdir.
 

Mangalda yavaşça pişirilen domuz ya da dana eti, crab cake, patates cipsi ve damla çikolatalı kurabiye, Amerikalılara özgün yemeklerdir. Elmalı tart, kızarmış tavuk, pizza, hamburger ve hot dog gibi karakteristik yemekler, çeşitli göçmen grupların getirdikleri tarifelerden kaynaklanır. Pomfrit; burrito ve taco gibi Meksika yemekleri ve İtalyan kaynaklarından özgürce uyarlanan makarna yemekleri bütün ülke çapında tüketilmektedir.

Popüler restoranlar

Savannah’ta oldukça canlı bir gece hayatı vardır diyebiliriz. Canlı müzik yapan mekânlarda rock müzikten salsaya, cazdan reggae müziğine kadar farklı zevklere hitap eden müzikler dinlemek mümkündür. Özellikle River Street ve City Market bölgelerinde bu tarzda onlarca mekân mevcut.

Savannah Black Heritage Festival (Ocak)

Tara Feis Irish Festival (Mart)

Savannah Asian Cultural Festival (Nisan)

Savannah Jazz Festival (Eylül)

Savannah Philharmonic's Picnic in the Park (Ekim)

Live Oak Public Libraries' Savannah Children's Book Festival (Kasım)

Savannah Music Festival (Mart)

Savannah Film Festival (Ekim)

Büyük zincir mağazalar, tasarım butikleri, antikacılar ve taze ürünler satan marketlerle Savannah alışveriş anlamında aradığınız her şeyi sunmaktadır. Tarihi şehir merkezinde yapımına 1985 yılında başlanan City Market, aradığınız pek çok şeyi bulabileceğiniz güzel bir yerdir.

Savannah (GMT -4) ile Türkiye (GMT +2) arasında 8 saat zaman farkı bulunur. Türkiye saati Savannah’dan ileridedir.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Savannah şehrinin para birimi Amerikan Doları’dır. 1 TL yaklaşık 0,33 Amerika Doları’dır.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Savannah şehrinin resmi dili İngilizce’dir.

MİAMİ BAŞKONSOLOSLUĞU

Adres: 80 SW 8th St Suite 2700 Miami, FL 33130

Telefon: +1 786 310 7583, +1 786 655 03 03

Faks: +1 786 310 7584

consulate.miami@mfa.gov.tr

Görev Bölgesi: Güney Karolina, Kuzey Karolina, Puerto Riko, Georgia, Florida

Yeni Yıl (1 Ocak)

Martin Luther King Günü

Başkanlık Günü

Anma Günü

Bağımsızlık Günü (4 Temmuz)

İşçi Bayramı

Columbus Günü

Kıdemliler Günü (11 Kasım)

Şükran Günü

Noel (25-26 Aralık)

*Yanında tarih belirtilmeyen tatillerin günü, yıla göre değişmektedir.

Acil yardım: 911

Yangın: 911

Polis: 911

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Savannah’a girmek için vize alması gerekmektedir.