1957 yılında temeli atılan ve 1959 yılında faaliyete geçen Toumba Stadyumu Yunanistan’ın PAOK takımına ait bir stattır. Selanik şehrinin Toumba kısmında yer almaktadır. Dünyanın pek çok önemli takımının saha içerisinde mücadelede bulunduğu bu tarihi stadyumu görmek isteyebilirsiniz. Eğer bu stadyumda herhangi bir karşılaşma izlemek istiyorsanız biletinizi önceden almanızı tavsiye ederiz.

Üstelik farklı kategorilerde fiyat sunduklarından bütçenize uygun bir konaklama imkânı bulmanız mümkündür. Belirli önemli müsabakalar öncesi ülkenin pek çok yerinden taraftarlar bu alanı dolduruyor. Üstelik bu devasa ve tarihi stadyumu ziyaretiniz esnasında yakınlardaki pek çok önemli noktayı da görebilirsiniz.

Toumba Stadyumu’na yakın lokasyonda bulunan yerler arasında; OTE Kulesi, Selanik Beyaz Kulesi, Galerius Kemeri, Galerius'un Mezarı, Aya Sofya Kilisesi gibi mutlaka ziyaret etmenizi önerdiğimiz yerler bulunuyor. Stadyum oldukça merkezi bir yerde konumlandığından burayı ziyaretinizden sonra geçişlerinizi de kolaylıkla yapabiliyorsunuz. 

Bizans Kültürü Müzesi, Selanik Konser Salonu, Selanik Savaş Müzesi, Atatürk Müzesi, Makedonya Çağdaş Sanat Müzesi gibi ajandanızda mutlaka olmasını tavsiye ettiğimiz yerlere de geçiş yapabilirsiniz. Bu statta pek çok önemli maç gerçekleştiğinden yurt dışından gelen ziyaretçiler eğer herhangi bir müsabaka var ise mutlaka içeri girerek bu anı değerlendiriyorlar.

Geniş kapasitesi ile maç seyir zevkini en rahat şekilde ziyaretçilerine yaşatan bir stadyum. Şehrin PAOK takımı Avrupa’nın en önemli futbol takımlarını kendisi sahasında, Toumba Stadyumu’nda ağırlıyor. Eğer Yunanistan’ı dahası Selanik’i gezmek istiyorsanız ve biraz da futbola ilginiz var ise Toumba Stadyumu’nu görmek isteyebilirsiniz. Toumba Stadyumu’na 1,5 km mesafede ortalama 20’nin üzerinde konaklama alanı mevcut. Toumba Stadyum’a Selanik merkezden pek çok toplu taşıma aracı kalkmaktadır. Hemen her saat otobüs seferi bulunan stadyum yakın mesafede olduğundan oldukça hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Adres: Mikras Asias, Thessaloniki 54351

Yol Tarifi: Toumba Stadyumu’na 11, 12 ve 14A numaralı otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yakın Yerler: Kleanthis Vikelidis Stadium, War Museum of Thessaloniki