Singapur’a Nasıl Gidilir?

singapore-1383023_960_720.jpg

Öncelikle Singapur’a girişlerinizde göçmenlik kartı doldurmanız gerekmektedir. Seyahatiniz sırasında bu kartı özenle saklamanızı tavsiye ederiz çünkü çıkış işlemleriniz sırasında kartınızı iade etmeniz gerekiyor. Singapur ziyaretiniz için eğer 30 günden az kalacaksanız vize almanıza gerek yoktur. 30 günden fazla sürecek bir ziyaret planlıyorsanız konsolosluğa başvurmanız gerekmektedir.

Güneydoğu Asya’nın en büyük havacılık merkezlerinden biri olan Singapur’a ulaşmak için en ideal yol elbette havayoludur. Dünyanın en iyi havalimanları ödülünü dört kez kazanmış uluslararası Singapur Changi Havalimanı bir havalimanından çok daha fazlasını bünyesinde barındırıyor. Eğer Singapur’a uçakla ulaşma kararı alırsanız gezinizin ilk adımı olarak havalimanını gezmek isteyebilirsiniz. Havalimanı içerisinde Kelebek bahçesi, orkide bahçesi, bambu bahçesi gibi pek çok botanik park bulunuyor. Ayrıca isteyen ziyaretçilerin kullanımına sunulmuş bir sinema ve dijital oyun alanı da mevcut. Bunların yanı sıra bünyesinde pek çok kafe, restoran, alışveriş mağazası bulunduran havalimanı size sıcak ve zengin bir şekilde hoş geldin diyor.

Havalimanından şehir merkezine gitmek içinse ister taksi isterseniz de toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için bir taksi ücreti yaklaşık 25 dolar olmakla birlikte otobüs ve metro biletleri 3 dolardır.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Singapur Changi Havalimanına ulaşım yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir.