Singapur’da Gece Hayatı

singapur19.jpg

Singapur’un gezilip görülmesi gereken kültürel ve doğal yerleri gibi geceleri de siz ziyaretçilere oldukça fazla seçenek sunuyor. Hareketli bir eğlence hayatına sahip olan Singapur’da geceler gerçekten cıvıl cıvıl geçiyor. Sahil kenarında bulunan “Boat Quay” ve “Clarke Quay” isimli iki bölge özellikle eğlence mekanlarına ayrılmıştır. Singapur nüfusunun yüzde kırkına yakınını şehre ziyarete gelen gezginler oluşturduğundan oldukça renkli ve hareketli geceler yaşanmaktadır. Kaldığınız otelin sizlere sunduğu eğlence mekanlarını tercih edebileceğiniz gibi merkezde bulunan barları ve diskoları da tercih edebilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz merkezdeki eğlence mekanlarından birini denemeniz yönünde. Sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet veren bu mekanlar için ziyaretçilerinin memnun kalması oldukça önemli. Bu yüzden de verilen hizmetin kalitesi yüksek.

Sahil kenarında bulunan “Clarke Quay” bölgesi Singapur’un gece hayatının önemli bir kısmını oluşturuyor. Buradaki mekanlar sizleri büyüleyecek ve gece eğlencesinin tadını doyasıya çıkaracağınız yerlerdir. Şehirdeki üniversiteli öğrenciler tarafından da oldukça gözde olan “Clarke Quay” bölgesinde çok sayıda eğlence mekanı mevcut. Ayrıca bu bölge şehrin en ulaşılabilir bölgelerinden birisidir. Konumu dolayısıyla ziyaretçilerin ulaşım sorununu ortadan kaldıran bölgede sizleri bekleyen gece kulüpleri ve barlarda sabaha kadar gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Singapur’da gece hayatı dendiğinde akla gelen bir diğer cadde de “Boat Quay” caddesidir. Burada yer alan eğlence mekanları da size zamanın nasıl geçtiğini unutturacak ve eğlencenin bitmesini istemeyeceksiniz.

Onlarca farklı eğlence mekanıyla ziyaretçilerini bekleyen Singapur gece hayatı biraz pahalı ve pek çok mekân ziyaretçilerinden giriş ücreti almakta. Singapur gezinizi planlarken gece hayatına ayıracağınız bütçe için bu durumu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Singapur’daki eğlence mekanlarının bir diğer özelliği de çatı katlarında bulunmaları. Bütün eğlence mekanları için geçerli değil bu durum ama pek çok bar ve gece kulübü çatı katında bulunuyor. Genellikle Hong Kong ve Bangkok tarzında olan çatı katı barları size farklı bir deneyim sunuyor. Şehrin eşsiz manzarası karşısında içkilerinizi yudumlayıp gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Manzara severlerdenseniz ve Singapur’un göz kamaştırıcı gece manzarasını görmek isterseniz çatı katı barlarını tercih etmelisiniz.

Alışveriş mağazalarıyla meşhur olan Orchard Caddesi’nde de çok sayıda eğlence mekânı bulmanız mümkün. Bu cadde alışveriş tutkunlarını kendine çektiği gibi eğlence severleri de kendisine çekmeyi başarıyor. Burada yer alan eğlence mekanlarında daha yoğun ve sert partiler gerçekleşiyor. Ayrıca bu bölgede bulunan mekanlar diğer mekanlarla karşılaştırıldığında daha uygun fiyatlara sahip.

Singapur’da bir eğlence mekanına gidip gece hayatına karışmadan önce mekanların kıyafet kısıtlamalarını öğrenmenizi tavsiye ederiz. Pek çok eğlence mekanına girebilmek için bir takım kıyafet kontrolünden geçme ihtimaliniz var. Kapıda kıyafet kontrolü yapan çoğu mekan terlikle gelen ziyaretçilerini geri çeviriyor. Önceden bu duruma hazırlıklı olmadığınız takdirde bu mekanların kapısından geri dönme ihtimaliniz var. Bu tarz kısıtlamalar ve yüksek fiyatlar her eğlence mekanı için geçerli değil elbette. Eğlence anlayışınıza ve bütçenize göre bir mekan muhakkak bulabileceğiniz Singapur’un gece hayatının tadına bakmadan dönmemenizi tavsiye ederiz.