Belgrad Gece Hayatı

Avrupa’nın en iyi gece hayatına sahip şehirleri listesinde üst sıralarda yer alan Belgrad; capcanlı ve çok hareketli bir gece hayatına sahiptir. Gecenin geç saatlerinde bile her yaştan insanı sokaklarda görebileceğiniz bu şehrin enerjisi çok yüksektir. Yorulmak, tükenmek bilmeyen coşkulu Belgrad gece hayatı, şehrin tarihi dokusu, rengi ve ışıkları ile bütünleşince müthiş bir eğlenceye tanık oluyorsunuz. Üstelik alkollü içeceklerin ve kaliteli mekanların oldukça ucuz olduğu bu ülkede discolar, publar, strip barlardan sokaklara taşan eğlenceyi sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Özellikle yazları eğlence dozunun hiç düşmediği bu şehirde nehir kıyısında bulunan mekanların birinde akşamınızı geçirebilirsiniz. Buradaki yüzer kulüpler ve barlar çok popüler olmakla birlikte çoğu akşam verdiği canlı müzik hizmetiyle büyük beğeni toplamaktadır. Ayrıca şehirde bar ve gece kulüplerinin haricinde casinolar ve meyhaneler de bulunmaktadır. Daha kültür eşiği yüksek ve sakin bir gece geçirmek isterseniz ise bir tiyatroya ya da müzik dinletisinde yerinizi ayırtabilirsiniz. 

Belgrad gece kulüplerinde her çevreden insanı bir arada bulabilirsiniz. Eğlence, dans ve alkolün etkisi ile herkes oldukça sıcak kanlı ve dinamik. Gece yarısından sonra Belgrad sokaklarındaki ritme kulak verdiğinizde kendinizi şehrin en canlı gece kulüplerinde bulabilirsiniz. Bazı mekanlara giriş rezervasyonlu olmakla birlikte bazılarına Sırp bir arkadaşınız varsa çok kolay girebiliyorsunuz. Yine de mekanlara gitmeden önce rezervasyonunuzu mutlaka yaptırın. 
Sava Nehri üzerindeki gece kulüpleri belki de Belgrad'ın gece hayatına yön veren en seçkin kulüpleridir. En iyi DJ'leri burada bulabileceğiniz gibi en büyük electro house partilerine de burada katılabilirsiniz. Belirli günlerde canlı performansların ve defilelerinde sergilendiği bu kulüpler gerçekten oldukça davetkar.
Belgrad gece hayatındaki tüm bu sınırsız eğlence, dans ve coşku cebe zarar vermeyen, bünyeyi gençleştiren ve yormak bilmeyen bir atmosfer vaat ediyor. Gece boyu eğlenip sabah işe gidenler, çevre ülkelerden sırf eğlenmek için geceleri gelenler, bu şehre aşık olanlar... Belgrad gerçekten baş döndürücü bir şehir.
Bir gecede birden çok kulüp gezerek eğlencenize eğlence katabileceğiniz gibi hiç sıkılmadan eğlenebileceğiniz bu ülke Türk vatandaşlarından vize istemiyor, uçmak çok kolay ve gece hayatı çok uygun.. Tüm bunlar düşünülünce Belgrad pahabiçilmez bir eğlence merkezi. Belgrad'a gitmeden önce gece etkinliklerine göz atmak ve bir plan oluşturmak istiyorsanız gece aktivitelerinin girildiği bir web sitesi olan http://belgradeatnight.com/ sitesine önceden göz atmanızda fayda var.
Bu ülkenin insanları bakımlı, entellektüel ve coşkulular... Sırp erkekleri iri yarı, sağlıklı ve korumacılar; kızları ise esmer, uzun boylu, renkli gözlü ve bakımlılar. Kulüpler, publar ve discolar; eğlenmek, dans etmek ve müziğin tadını çıkarmak amacıyla sabahın ilk ışıklarına kadar capcanlı.
Club Önerileri;

  • Club Plastic- Perşembe ve cumartesi günleri açık olan mekan şehrin merkezinde yer almaktadır ve kentin en gözde gece kulüplerinden biridir.

         Adres: Dalmatinska&Takovska caddeleri köşesi, Belgrad. 

  • Club Angels- Pariska caddesinin en gözde mekanı. RnB, Hip-Hop, 80'ler, 90'lar ne arasan var. çarşamba günleri özel etkinliklerin olduğu mekan 300-400 kişilik. Giriş ücretsiz olmakla birlikte rezervasyonsuz içeri almıyorlar.

          Adres: No:1 Pariska Caddesi, Belgrad.