Şirince’ye Nasıl Gidilir?

Şirince’ye ulaşım için birçok alternatif vardır. Uçağı tercih edenler, hemen her büyükşehirden İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’na kolayca ulaşabilirler. Havaalanı çıkışında, çok sayıda araç kiralama şirketi var. Buradan araç kiralayarak Şirince’ye ulaşabilirsiniz. Eğer araç kiralamayacaksanız, havaalanından kalkan servislerle Selçuk’a, oradan da minibüslerle Şirince’ye ulaşabilirsiniz.

Özel aracınızla gidecekseniz, İstanbul’dan feribotla Yalova’ya geçmeli ve Bursa çıkışına kadar tek yönlü olan yolu, sonrasında da Balıkesir, Manisa otoyolunu takip ederek İzmir’e ulaşabilirsiniz. Feribot biletini önceden almanızda yarar var. Arzu edenler, yaz döneminde İstanbul-İzmir arası çalışan feribotla da geçiş yapabilirler. İzmir’e geldiğinizde, tabelaları takip ederek Belevi çıkışını kullanarak Aydın otobanına çıkarsanız, Selçuk’a ulaşmış olacaksınız. Benzin istasyonunu karşısındaki Şirince tabelasından saptıktan 8 kilometre sonra Şirince’desiniz.

Çeşitli illerden gelen Kuşadası otobüsleriyle de Selçuk’a ulaşmak mümkün. Bundan sonra tek yapmanız gereken Selçuk garajından Şirince’ye kalkan minibüs ve dolmuşlara binmek. Ayrıca çeşitli merkezlerden Selçuk Tren Garı’na seferler bulunmaktadır.