Bratislava Gece Hayatı

IMG_8673.jpg
 

Bratislava’nın gündüzleri kadar gece hayatı da oldukça keyifli ve hareketlidir. Birbirinden farklı konseptlere sahip kokteyl barlara, publara, gece kulüplerine ve şık restoranlara ev sahipliği yapıyor. Bir kokteyl bara gidip farklı lezzetteki karışımları deneyebileceğiniz gibi publarda Slovak biraları içebilir ya da şık bir restorantta gecenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Gece hayatının kalbi olarak Hviezdoslavova Meydanı ve yalnızca yayalara açık olan Korzo bölgesi gösterilebilir. Özellikle Venturska, Panska, Michalska ve Sedlarska sokakları geceleri oldukça hareketlidir. Daha kozmopolit bir kalabalık için ise şehir merkezini tercih edebilirsiniz.

Gorkeho sokağı üzerindeki Beer Palace merkezdeki en tarz publardan biri olmasının yanında lezzetli yemekler sunması ile de güzel bir deneyim yaşatacaktır. Sedlárska Street üzerindeki Dubliner’s Irish Pub da yoğun turist çeken noktalardan biridir. Obchodna sokağı üzerindeki 1st Slovak Pub, Slovak geleneklerini yansıtmaktadır ve içerde Slovakya tarihini temsil eden 14 oda bulunmaktadır. Eğer açık havada zaman geçirmeyi seviyorsanız, Zidovska sokağındaki Saat Müzesi’nin bulunduğu ayrımda bulunan Bratislava’nın “Bermuda Şeytan Üçgeni” isimli bölgede irili ufaklı barların tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle Beblaveho sokağı yaz geceleri dolup taşmaktadır.

Bratislava’da farklı kokteyler denemek için Mostova’da Malecon, Laurinska’da Paparazzi ve Zelena’da Greenwich Pub iyi seçenekler olacaktır. Farklı bir deneyim içinse Bratislava’nın gizli kokteyl barı Michalska Cocktail Room’da birbirinden farklı lezzetler deneyebilirsiniz. Bar Michalska sokağı üzerinde bir bistronun en üst katında bulunuyor.

Dans etmek istiyorsanız gece kulüplerini tercih edebilirsiniz. En popülerlerinden birkaçı: Trafo Music Bar, KC Dunaj, The Great Club, Duplex ve SubClup. KC Dunaj, SNP Meydanı’nda eski bir deponun 4.katında bulunuyor. Düzenli olarak farklı tarzdaki partilerin düzenlendiği kulüpte gecenin tarzına uygun müzikler çalmaktadır. Trafo Music Bar, Stare Mesto bölgesinde Ventúrska sokağında 18. yüzyıldan kalma bir sarayın altında bulunuyor. İçeriye minimalist bir dizayn hakim. 15 metre uzunluğundaki barı, farklı konseptlerdeki partileri ile ziyaretçiler için ilgi çekici bir kulüp. The Great Club, içerisinde restoran ve gece kulübü barındırmaktadır. Başkanlık Sarayı’nın arka tarafında Suché Mýto üzerinde bulunur. Yaş ortalaması 23-36 olan kulüpte turistler yoğunlukta olsa da lokaller de bulunmaktadır. İsterseniz önceden rezervasyon ile özel masa ayırtmanız mümkündür.