Google+

Arama formu

Maribor’da Gezilecek Yerler

Maribor’da Gezilecek Yerler

Maribor özellikle mimari açıdan pek çok güzel yapı ve müzeye sahip bir kenttir. Nehir kıyısında yürürken bu güzellikleri keşfetmemek mümkün değildir.

Maribor’da görülecek diğer yerler

Maribor şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Perfect Apartma, Sobe-Apartmaji-Terapije, Apartment Zorec güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Luxury 3 rooms apartment with sauna in the center, Apartment Drava, Apartment Ivana. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Guest House Parma, Apartma White, Studio Lipa gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Guest House Pikapolonca, UNI Youth Hostel, Hostel M tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Maribor aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Maribor’da Gezilecek Yerler-1

Şehir Parkı, Slomskov Trg, Maribor Kalesi, Sinagog, Glavni Trg, Su Kulesi.

Eski Şarap Evi

Eski Şarap Evi

Şehir sularının bir parçası olan bu ev tarih boyunca o surların dibinde gerçekleşen pek çok kanlı şavaşa şahit olmuştur. Şimdi ise şarap geleneğinin ve Maribor kültürünün tanıtıldığı rehberli turların düzenlendiği bir tapınaktır.

Maribor Regional Museum

Maribor Regional Museum

15.yy’da yapılmış Maribor kalesinin içinde yer alan bu müze tüm Slovenya’nın en zengin koleksiyona sahip müzelerinden biridir. Zemin katta arkeolojik ve etnografik buluntular sergilenmektedir. Üst katlar ise Maribor tarihine odaklanmaktadır.

Grajski Trg

Grajski Trg

Şehrin tarihi merkezinin göbeğinde yer alan bu meydan kendisini çevreleyen tarihi binalarıyla göz kamaştırıcıdır. Bu binalar, Column of St Florian, Mribor Kalesi, Knights’ Hall ve Loretska Şapeli’dir. Maribor Regional Museum da burada bulunmaktadır.

Maribor Katedrali

Maribor Katedrali

Maribor Katedrali, Anton Martin Slomšek’in adını taşıyan bir meydana bakmaktadır. Önemli bir din ve siyaset adamı olan Slomsek’e adanmış bu meydana yüzünü dönmüş olan katedralin bazı kısımları 13.yy’dan kalmadır. Bazı kısımları ise Romanesk ve hatta modern mimariye ait özellikler gösterir.