Southampton’da Gezilecek Yerler

Southampton’da Ortaçağ’dan kalma binalar kadar müzeler ve parklar da görülmeye değerdir. Kentte dolaşırken kentin tarihi dokusu kadar modern mimarisinden de hayli etkileneceksiniz.

Görülmesi gereken diğer yerler: SeaCity Müzesi, Solent Sky, Hawthorns Urban Wildlife Centre, Woodmill Outdoor Activities Centre, The Bargate.

Tudor House

Tudor_House,_Southampton_-_geograph.org.uk_-_1733014.jpg

Southampton’ın en önemli tarihi yapılarından olan Tudor House 800 yıllık geçmişiyle Old Town’un kalbine konumlanmış durumdadır. İnteraktif teknoloji ve ziyaretçileri için düzenlediği etkinliklerde çokça ziyaretçinin gözdesi olan bu evin atmosferine hayran kalacaksınız. Sadece ahşaptan yapılmış bu binanın kendisi değil bahçesinin de oldukça büyüleyici olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Royal Victoria Country Park

cruise-destinations-southampton-heritage-centre-royal-victoria-country-park.jpg

Eskiden İngiltere İmparatorluğu ordusunun hastanesi olarak kullanılan 81 hektarlık Royal Victoria Country Park Southampton’ın eteklerinde mükemmel bir piknik alanıdır. Liman manzarası ve yemyeşil doğasıyla kentte dolaşmaktan yorulduğunuz bir öğleden sonrası çimlerine uzanıp dinlenebilirsiniz.

Medieval Merchant’s House

İngiltere Mirası listesindeki “Ortaçağ Tacirleri Evi” İngiltere’deki erken dönem tüccarlarının evidir. Otantik tasarımı ve mobilyalarıyla ilgi çekici bu evde 700 yıl önce meşhur şarap taciri John Fortin ve ailesi yaşamıştır.

Mayflower Tiyatrosu

Mayflower-Theatre-17-11-0495.jpg

Güney İngiltere’nin en büyük tiyatrosu olma özelliğine sahip Mayflower Tiyatrosu 1928’de açılmıştır. Halen daha müzikaller, bale gösterileri, opera ve pantomim gibi pek çok sahne sanatının kendine yer bulduğu bu binayı bir etkinliğe katılmak için olmasa da mutlaka görün.

St Mary Futbol Stadyumu

4035988

Güney İngiltere’nin en büyük futbol stadyumu St Mary Futbol Stadyumu aynı zamanda şehrin azizleri FC Southampton takımının da evi. 32.500 kişi kapasiteli stadyumun hediyelik eşya dükkânına mutlaka göz atın.