Google+

Arama formu

Riyad’da Gece Hayatı ve Festivaller

Riyad’da Gece Hayatı ve Festivaller

Riyad şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Brand New DAMAC Towers Hotel Apartment, جزالة, Celine Home. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Holiday Khaleej Hotel, Smayah, OYO 226 Riyadh Park gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Sahat Al Bondoqia Furnished Apartments, NASEEM, ‏Al Marqab (Males Only) tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Riyad aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Birçok turist, tatillerinde batı gece hayatına benzer bir şeyler ararken diğerleri seyahat ederken daha otantik, yerel gelenekleri tercih eder. Riyad'ın gece hayatı, bölgenin gerçek kültürüne sessiz ama eğlenceli bir bakış sunuyor.

Riyad, ailelerin ve şarkıcıların sosyalleşmek için toplanabilecekleri lokanta ve oteller üzerine yoğunlaşıyor. Daha çok batı ülkelerinde bulunanlar gibi bar, kulüp ya da diskotekler burada bulunmamaktadır. Bununla birlikte, Tahria Caddesi'nde çok sayıda kafe ve restoranlara ev sahipliği yapan restoranlarda içki ve kahve mevcuttur.

Alışveriş, geç vakitlerde sokakta gezmek isteyen gezginler için ana etkinliklerden biridir. Kahvelerde vakit geçirmek ve alışverişin ötesinde, en büyük partiler yalnızca davetiyeyle bulunabilir. Riyad sıkı bir çevrede olduğu için, kapalı kapı olaylarını bir arkadaşınız veya meslektaşınız aracılığıyla erişmek zorundasınız. Bunlar, ulusal etkinlikleri kutlamak ya da resmi ziyaretçileri selamlamak için verilen genellikle resmi resepsiyonlardır, ancak canlı müzik konserleri, kişisel doğum günü partileri ve hatta "gizli" dans partileri de vardır.

Gece boyunca dışarıda çok fazla yasa denetleyici polis bulunur ve bu nedenle de gece eğlenceleri kısıtlanır. Ayrıca Riyad’da dini bayram kutlamaları dışında gerçekleşen herhangi bir festival bulunmamaktadır.


Riyad Turları