Google+

Zanzibar’da Gezilecek Yerler

114403 Şub 2017Lokasyon Detay

Zanzibar’da Gezilecek Yerler
Tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Zanzibar’da pek çok tarihi kalıntı mevcut. Bunun dışında doğal güzellikleri ve vahşi doğa hayatı da keşfedilmelidir.

Görülmesi gereken diğer yerler

Mnarani Aquarium, Zanzibar Ulusal Tarih ve Kültür Müzesi, Jozani Ormanı, Mtoni Sarayı, Darajani Market, St. Joseph Katedrali, Eski Köle Pazarı, Mbweni Kalıntıları

Zanzibar lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz House of Spices, Malindi Guest House, Hakuna Matata Beach Lodge & Spa. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Kisiwa House, Al Johari gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz The Rosal Stone Town Hotel, Africa House Hotel, Dhow Palace Hotel otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Zanzibar aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Zanzibar şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Zesty Zanzibar: Gıda Tur ve Cooking Class (35.39 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Plajlar

003 Şub 2017Gezilecek Yerler

Plajlar

Bir adada gidilmesi gereken ilk yerlerden biri plajlardır. Zanzibar da ziyaretçilerine bunu fazlasıyla sunuyor. Beyaz kumsallarında okyanusun keyfini mutlaka çıkarmalısınız. Şehrin en gözde plajları şöyle: Nungwi/Kendwa, Matemwe/Kiwengwa ve Paje/Jambiani.

-

Baharat çiftlikleri

003 Şub 2017Gezilecek Yerler

Baharat çiftlikleri

Zanzibar, tarihi boyunca baharat tüccarlarının uğrak yeriydi. Günümüzde de pek çok baharatın, özellikle de safranın üretildiği ender yerlerden biri olmaya devam ediyor. Bu baharat çiftliklerinden birini ziyaret edip anason, karanfil, biber ya da kakulenin nasıl yetiştirildiğini izleyebilirsiniz.

-

Vahşi doğa

003 Şub 2017Gezilecek Yerler

Vahşi doğa

Ekolojik anlamda bir doğa harikası olan Zanzibar’da günlük ya da haftalık turlarla vahşi doğayı keşfedebilirsiniz. Zanzibar Kırmızı Kolobus Maymunu, Zanzibar Servaline genet ve Zanzibar leoparı gibi onlarca değişik hayvan türünü görebileceğiniz rehberli geziler için otelinize danışabilir ya da Türkiye’den direkt olarak turla gidebilirsiniz.

-

Stone Town

003 Şub 2017Gezilecek Yerler

Stone Town

Zanzibar City’nin eski şehir kısmı olan Stone Town, adanın batı sahilinde yer alıyor. Dönemin baharat ve köle ticaretinin yapıldığı alan hem tarihsel hem de sanatsal anlamda sadece Zanzibar’ın değil, Tanzanya’nın da önemli bir turistik yeridir. Daha çok 19. yüzyıl mimarisinin görüldüğü bölgede Swahili kültürü ile Arap, Pers, Hint ve Avrupa kültürünün nasıl birbirine entegre olduğu anlaşılabiliyor. Tam da bu sebepten Stone Town, 2000 yılında UNESCO tarafından dünya mirası sit alanı olarak kabul edilmiştir. Sınırları içinde yer alan ve görülmesi gereken yapılar şöyle: Beit el-Ajaib, Old Fort, Old Dispensary, Beit el-Sahel, Anglican Katedrali, Roman Katolik Katedrali, Forodhani Bahçeleri.

-

Zanzibar ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-