Chiang Mai Gece Hayatı  

Chiang Mai’de özellikle turistik sezonda gece hayatının öğlen saat 16.00-17.00 gibi erken bir saatte başladığını söyleyebiliriz. Özellikle daha önce bahsettiğimiz ‘Night Bazaar’ bölgesi saat 11.00’den sonra sürekli canlı ve etrafında sürekli canlı müzik yapılmaktadır. Chiang Mai’de eğlence denilince akla gelen ilk yer Loi Kroh Yolu’dur. Bu yolun sağında ve solunda bulunan tüm sokaklar barlarla doludur. Bu bölge özellikle garsonlarıyla bilinir. Bütün çalışanlar kadındır ve müşterileriyle sürekli sıcak bir sohbet içerisindedirler. Chiang Mai’da barlar tür açısından epey çeşitlidir. Birinde lounge müzik dinlerken başka birinde R&B dinleyebilirsiniz. Pop, rock, metal, raggae ve birçok türde müzik konseptine uygun bar-pub bulunmaktadır. Bunun dışında Ping Nehri boyunca insanlar gece vaktinde sokaklarda müzik yaparlar. Her türden nağmeyi duyabileceğiniz nehir boyunca yürüyüp gecenizi burada geçirmek sizin için keyifli bir seçenek olabilir. Taylandlıların en sevdiği kabare şovlarını da gece planlarınızdan birine dâhil edebilirsiniz. Bölgedeki en çok ziyaret edilen barlardan bahsedebiliriz.

Canlı Müzik Yapan Barlar:

Rasta Cafe: Bazen raggae ve bazen caz müzik çalan barda geceleri canlı müzik vardır. Night Bazaar bölgesinde bulunan bar 01.00’a kadar açıktır.

The Brasserie: Efsanevi blues müziğin ve yerli rock şarkıların çalındığı bar özellikle hafta sonları saat 23.00’den sonra tercih edilmektedir.

Roots Rock Raggae: Özellikle raggae seven sırtçantalı gezginlerin uğrak yeri olan barda yüksek ritimde canlı müzik vardır ve saat 01.00’e kadar açıktır.

North Gate Jazz: Bohem bir havası olan barda birçok yabancı ve Taylandlı bir arada eğlenmektedir. Fiyatlar diğer barlara göre biraz daha ucuzdur.

Boys Blues Bar: Yine Blues müzik çalan mekânlardan biri olan bar Night Bazaar bölgesindedir ve özellikle yerliler arasında çok sevilmektedir.

Pub’lar:

The Writer’s Club & Wine Bar: Bölgedeki en iyi şarap sunan mekanlardan biri olan pub yerel yazarların en sevdiği yerlerden biridir. Özellikle cuma-pazar günleri oldukça kalabalık ve keyifli bir mekâna dönüşmektedir.

The (UN) Irish Pub: Yerlilerin özellikle spor maçlarını izlemek için tercih ettiği pub haftanın her günü saat 09.00-00.00 arası açıktır.

The Red Lion: Night Bazaar bölgesinde bulunan pubda dünyada çok az yerde bulunan bazı özel biralar bulunur. Açık bir bahçesi bulunan pubı keyifli bir akşam yemeği için de tercih edebilirsiniz.

Gece Kulüpleri: Chiang Mai’de birçok gece kulübü bulunur. Özellikle öğrencileri ve turistleri birleştiren bu kulüplerde en çok sevilen tarz hippi tarzıdır.

Warm Up Cafe: Dj performansının olduğu gece kulübü birçok bölümden oluşur. İç bölümde dilediğinizce dans edebileceğiniz bir alan, daha sakin müziklerin çaldığı bir bölge ve teras vardır. Bu mekanda yapılacak en iyi şey ses yalıtımlı odalarda yüksek ses müziği hissetmek olacaktır. Gece kulübü 18.00-02.00 saatleri arasında açıktır.

Infinity Club: Avrupa tarzı eğlence stiline sahip olan gece kulübünde eğlenceli ışıklar altında Dj eşliğinde dilediğinizce eğlenebilirsiniz. 20.00-03.00 saatleri arasında açıktır.

Spicy Night Club: Gece partilerini en uzun tutan mekan olarak bilinen gece kulübünde trans müzikle çılgınca eğlenebilirsiniz fakat bölgedeki en pahalı gece kulübü bu kulüptür. 22.00-04.00 saatleri arasında açıktır.

Bunların dışında Chiang Mai’de bulunan en çok sevilen barlardan bahsedebiliriz.

Vintage Chiang Mai: Çoğunlukla genç kitleye hitap eden barda eski televizyon setleri, koleksiyon parçaları, kola şişeleri gibi vintage bir hava vardır. Genelde Tay Pop çalan mekan sakin bir eğlence isteyenlerin uğrak yeridir.

Bus Bar: Bir otobüsün içinden alkol servisinin yapıldığı bar nehir kenarında yer almaktadır. Tay Pop’u çalan mekânda gece 00.00’den sonra elektronik müzik çalmaya başlar ve insanlar sokakta özgürce dans ederler. Ayrıca Lantern festivalini izlemek için en uygun yer olduğunu da söyleyebiliriz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı