Tebriz Gezilecek Yerler 

Tebri'z'de görülmesi gereken diğer yerler: Ark-e-Alishah, Anayasa Binası, Babak Kalesi, İmamzadeh Hamzah Camisi, Demir Çağı Müzesi, Ghari Köprüsü, Saat Kulesi, Arg-e Ali-Shah, Golestan Parkı.

Mavi Camii (Göy Mescid)

Şehrin belki de en önemli sembolü olan Mavi Camii (Göy Mescid) Karakoyunlular döneminde inşa edilmiş ve 1779 depreminde oldukça hasar görmüştür; restorasyon çalışmalarının hala devam ettiği camiiyi yine de görebilirsiniz.

Azerbaycan Müzesi

83.JPG

Tahran’daki Ulusal İran Müzesinden sonra İran’ın tarihine dair en fazla ve değerli koleksiyonlara sahip Tebriz müzesidir. Sasaniİmparatorluğu döneminden KaçarHanedanlığına kadar olan periyoda dair farklı arkeolojik ve kültürel eserleri burada görmek mümkün.

Behnam Evi

29226214853d940980a748.jpg

Şimdilerde TebrizSanatÜniversitesi’ne ait bir bina olan, tarihi olduğu kadar mimari açıdan da oldukça önemli bir eser. Kaçar Hanedanlığı döneminin bir ürünüdür.

El Gölü

Kaçar Hanedanlığı döneminde yazlık saray olarak olarak kullanılan büyük bir park alanıdır. Geleneksel Azerbaycan mimarisini yansıtır. Devrimden önceki adı Şah Gölü’yle de tanınmaktadır.