Adana’da Gece Hayatı 

1

Türkiye’nin en önemli ticaret merkezlerinden biri olan Adana, ziyaretçilerine gece hayatı konusunda da azımsanmayacak derecede seçenekler sunmaktadır. Adana’da gece hayatı için tercih edilebilecek mekanların birçoğu Turgut Özal, Gazipaşa ve Baraj Yolu gibi bölgelerde toplanmıştır.

Adana halkı, gece eğlenmek için genellikle fasılların, canlı müziklerin bulunduğu meyhane gibi mekanları tercih ederler. Adana’da bu konuda öne çıkan mekanlardan birkaçı Lagos Balık Restoran, Rumeli Meyhane, Saki Meyhane, Elem Restoran, Tarihi Kısmet Meyhanesi ve Taşköprü Meyhanesi’dir. Geleneksel Türk tarzı eğlencelerin yanı sıra Adana farklı eğlence mekanlarını da barındırır. Özellikle öğrencilerin takıldığı mekanlar, hem alternatif hem de uygun fiyatlı eğlenme fırsatı sunmaktadır. Yenibaraj Mahallesi’nde, Duygu Kafe durağı civarında hizmet veren Beyoğlu, öğrencilerin en uğrak noktalarından biridir. Kitlesinin çoğunlukla öğrenci olması mekanın fiyatlarına da yansımıştır. Öğrenci ve bütçe dostu mekanlardan bir diğeri de shot içecekleriyle öne çıkan Kampüs’tür.

Adanalıların uygun fiyatlı, kısa uğramalı bir bira içmek için tercih ettikleri mekanların bir diğeri minik ama bir o kadar şirin Kütük’tür. Kütük’te sadece şişe bira satılmakta olup biraların fiyatları son derece uygundur. Ayrıca, Şinasi Efendi Caddesi’nde bulunan Brasserie Bomonti, birçok içkiyi müşterilerine keyifli bir ortamda sunmaktadır. Büyükşehirlerde de bulunan Hayal Kahvesi’nin Adana’da da bir şubesi bulunmaktadır ve şehrin en büyük sahnelerinden birine sahiptir. Aynı şekilde Türkiye geneli 17 şubesi bulunan North Shield Pub’ın Adana şubesi Ziya Paşa Bulvarı’nda bulunmaktadır ve her daim kalabalık ve eğlenceli bir ortam sunar.

Adana’da rock ve metal tarzı müzik severleri kendine çekecek mekanlar da bulunmaktadır. Bu mekanların en popüleri yerel ve ulusal birçok gruba ev sahipliği yapmış olan Pick Up’tır. Özellikle gençler tarafından tercih edilen ve girişin genellikle ücretsiz olduğu Pick Up, Adana’da rock ve metal müzik performansı dinlemek isteyen ziyaretçilerin uğrak noktalarından biri olmalıdır. Adana’da Avrupai bir eğlence için ise Paddy’s Irish Pub ziyaretçilerini kendisine çekmektedir. İçinde bilardo, dart gibi oyunları da barındıran Paddy’s Irish Pub, tam bir Irish Pub tarzı eğlence sunmaktadır ve sahip olduğu bu samimi ortam sayesinde şehre uğrayan yabancı milletlerden insanların da en uğrak noktalarından biri haline gelmiştir.

Adana’da son dönemlerin en popüler mekanlarından biri de hem lezzetli kokteylleri hem de gurme mutfağıyla Maki’dir. Uğur Mumcu Bulvarı ve Gazipaşa’da iki şubesi bulunan Maki, beş yıldızlık hizmetiyle Adana’nın en gözde gece mekanlarından biri olmayı başarmıştır.

Listemizden de anlaşılabileceği üzere Adana düşünüldüğünde akla ilk gelen şey gece hayatı olmasa da, Adana ziyaretçilerini son derece çeşitli bir gece hayatı ile karşılamaktadır.