Adana’da Nerede Kalınır?

1

Türkiye’nin en önde gelen ticaret merkezlerinden biri ve mutfak zenginliğiyle her daim ziyaret edilen Adana, konaklama açısından da birçok seçenek sunmaktadır. Her türlü ihtiyaca, keyfe ve bütçeye uygun seçeneklerin bulunduğu Adana’da merkezde kalmak için Seyhan veya Yüreğir ilçelerinde bulunan oteller tercih edilmelidir.

Adana’nın tam merkezinde konaklamak için Seyhan içerisinde Sefa Özler Caddesi ve İnönü Caddesi yakınlarında bulunan oteller öne çıkmaktadır. Burada bulunan Emir Royal Hotel, Hosta Otel, Çukurova Park Hotel ve Hotel Mavi Sürmeli çeşitli fiyat aralıklarında, kaliteli hizmet sunmaktadırlar. Şehrin tam merkezinin olduğu için bu caddeler gün boyunca sürekli hareketlidir. Seyhan içerisinde biraz daha sakin bölgelerde konaklamak için ise Seyhan Nehri yakınlarında kalan bölgeler tercih edilmelidir. Taşköprü yakınlarında, Seyhan Caddesi üzerinde bulunan ve etrafında Adana Atatürk Müzesi ve Adana Sinema Müzesi gibi önemli gezilecek yerlerin bulunduğu Hotel Bosnali Boutique, özellikle butik otellerde konaklamayı sevenler için doğru bir tercih olacaktır. Seyhan ilçesindeki diğer bir seçenek ise yine Seyhan Nehri’ne yakınlığı ve kalitesi ile öne çıkan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’ndaki Sirin Park Otel’dir.

Adana’nın merkezine yakın konaklamak için ikinci seçenek Yüreğir ilçesidir. Burada merkeze nispeten biraz daha uzak konaklama seçenekleri de bulunurken, Seyhan Nehri kıyısında büyük otel zincirlerinin Adana tesislerini de bulmak mümkündür. Adana HiltonSA Hotel, Seyhan’dan Yüreğir’e yürüyerek geçilebilen Taşköprü’nün hemen yanında Seyhan Nehri manzaralı odaları ile lüks konaklama imkanları sağlamaktadır. Aynı şekilde Yüreğir’de bulunan bir diğer lüks konaklama imkanlarına sahip otel zinciri ise de Sheraton Grand Adana’dır. Aynı Adana HiltonSA Hotel gibi Seyhan nehri kıyısında bulunan otel, nehir manzaralı odaları ile birlikte lüks bir konaklama sunmaktadır.

Adana’da konaklamak için tercih edilebilecek bir diğer ilçe ise şehir merkezine nispeten biraz daha uzak da olsa Çukurova’dır. Çukurova’da özellikle Seyhan Baraj Gölü’nün etrafında butik konaklama seçenekleri doğal güzellikleri ile ayrı bir yere sahiptir. Seyhan Baraj Gölü’ne yakınlığı ile öne çıkan Golden Lake Hotel bu bölgenin öne çıkan tesislerinden biridir. Çukurova bölgesinde şehir merkezine daha yakın birkaç seçenek de bulunmaktadır. Adnan Kahveci Bulvarı’nda bulunan Masel Hotel ve Yol Is Holiday Adana şehir merkezine yaklaşık 3,5 kilometre uzaklıkta 4 yıldızlı konaklama sağlamaktadır.

Son olarak, eğer Adana’ya kongre, fuar veya seminer gibi bir nedenle geliniyorsa Adana Fuar Alanı’na yakın bir yerde konaklama imkanları da bulunmaktadır. Buraya yakın bir yerde yapılacak konaklama her ne kadar şehir merkezine uzakta bulunsa da Şakirpaşa Havalimanı veya Adana Fuar Alanı’na nispeten daha yakın olduğu için ideal olacaktır. Adana Fuar Alanı’na 2,5 kilometre uzaklıkta bulunan ve Çukurova ilçe sınırları içerisinde bulunan Edi’s Premier Otel, Adana’ya fuar ve kongre gibi sebeplerden gelecek olacaklara kaliteli konaklama imkanı vermektedir.

Yorumlar

29 Haz 2022, Çarşamba - 13:44
Bir gezgin olarak adanayı çok beğendim yemekleriyle tarihi yerleriyle insanıyla sımsıcak memleket. 3 gün kalma fırsatı buldum çok güzel zamanlarım oldu. Size tavsiyem Adana ya gitmeden Saydam Otel 'e rezervasyon yapın onların size ücretsiz rehberliğinden yararlanın 2 yada 3 günde Adana yı turluyacaksınız. Unutamadığım yerleri yazıyorum. Merkez Camii , Abidin Usta Kebap, Taş Köprü , Adana Sinema Müzesi, Kazancılar, Hacı nın Şalgamı, Hürriyet Mahallesi