Ağva’da Gece Hayatı  

arkaplan.jpg
 

İstanbul’dan uzaklaşarak sakin bir tatil yapmak isteyenlerin adresi olan Ağva, genelleri akşamüzeri ve geceleri de denize vuran dalgaların tadını çıkarabileceğiniz sakin bir hayata sahiptir. Bu anlamda çılgın bir gece hayatındansa huzurlu bir uzun haftasonu geçirmeyi dileyen kaçamak tatilcilerin vazgeçilmez bir durağıdır. Bunun yanında gece dışarı çıkmak ve müzikle eğlenmek isteyenler için de çeşitli olanak sunan Ağva'nın en gözde mekânları arasında Mavi Yeşil Tekne Restoran, Club Biber, Pub 81, Mola Restoran, Ağva Riverside Club ve Mandalin Restoran’ı sayabiliriz. Ağva'da özellikle yaz sezonunda bu mekanların canlandığını söylemek de mümkündür. Ancak özellikle Ağva restoranları, sakin ve huzurlu bir akşam yemeği geçirmek için ideal seçenekler sunar. Ağva’da lezzetli bir akşam yemeği yemeniz için önerebileceğimiz diğer mekânlar olarak Asmalı Köşk Cafe, Yarenler Restaurant, Kırık Çatal Ev Yemekleri, Akgün Restaurant, Köfteci Zeki Usta, Ağva Sultan Sofrası, Tahir Restaurant’ı hatırlatmak isteriz.Akşam yemeğinizi yiyebileceğiniz bu restoranların bir kısmı, rustik dekorasyonuyla ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekerken, birçoğu da geleneksel Türk mutfağı ve Akdeniz mutfağına doyamayacağınız menüler sunmaktadır. Öte yandan, bu huzurlu akşam yemeğinin ardından Ağva'daki eğlence hayatını da denemek isterseniz, yaz sezonunda hava kararmaya başladığı andan itibaren kıyıları boyunca serilen restoran ve kafelerinden yükselen müzikler sizi çağıracaktır. Bunun sebebi Ağva’nın küçük bir kasaba olmasına rağmen turizminin çok gelişmiş olmasıdır. Kütük shot bar, Pub 81 gibi birçok barı bulmanız hiç zor olmayacağı gibi, müşterilerine canlı müzik ziyafeti sunan restoranlar da bulabilirsiniz. Müziğin sesini gece çok açmayan kafeler de bulmanız mümkündür. Bu mekânlarda sevdiklerinizle ve dostlarınızla manzaraya karşı sohbet edebilirsiniz. Şarapseverler için Wineport Lounge Bar, Ağva'nın denemeye değer mekanları arasında öne çıkmaktadır.

Dilerseniz geceyi otelden çıkmayarak da geçirebilirsiniz. Ağva’daki otellerin bar ve restoranları konuklarına hoş vakit geçirme fırsatı sunmaktadır. Yazın otelinizin diskosunda eğlenebileceğiniz gibi kışın yine otelinizin şöminesi başında sıcacık bir akşam geçirebilir, huzurun doruğuna varabilirsiniz.

Kamp alanlarında çadırında veya karavanında kalacak olan turistler elbette kamp alanının havasına uygun gece geçireceklerdir. Kampçılar arasında tüm işler ortaktır. Genelde kampçılar arasında kısa sürede samimi ortam kurulabildiğinden ötürü bulaşığı asla tek başınıza temizlemeyeceğiniz gibi yemeği de tek başınıza yapmazsınız. Dayanışma ve yardımlaşma vardır. Tüm gün beraber çalışılıyorsa elbette akşam da beraber eğlenilecektir. Her akşam kamp ateşi yakılır, şarkılar söylenir. Sesi güzel biri mutlaka çıkar belki bir türkü tutturur belki yabancı bir şarkı söyler. Mutlaka oyunlar oynanır, beraber içilir ve çok keyifli vakit geçirilir. Siz hayatınızda ilk kez kamp yapacaksanız önce kim ne yapıyor, iş bölümü nasıl yönetiliyor diye gözlemleyebilirsiniz. Kısa süre içerisinde ortama ayak uydurduğunuzu görecek ve daha önce hayatınızda hiç görmediğiniz insanlarla kamp ortamında nasıl samimi bir ortamda bulunduğunuzu fark edeceksiniz. Dolayısıyla akşamları da bu kişilerle ve kendi arkadaşlarınızla çok eğlenceli vakit geçireceksiniz. Üstelik kampçılar olarak gündüz o kadar yer keşfedeceksiniz ki akşam olduğunda yorgunluğa yenik düşüp erkenden uyumanız da mümkündür.

İster bir balık lokantasında yemek yiyin ve bir kulüpte müzik dinleyin, ister kamp alanlarında kamp kurun ve diğer kampçılarla vakit geçirin veya bir diskoya gidin ve sabaha kadar dans edin, emin olduğumuz şey, Ağva’da gündüzleri olduğu gibi geceleri de çok eğlenceli geçireceğinizdir.