Alaçatı’da Gece Hayatı

Özellikle yaz sezonunda oldukça renkli ve hareketli olan Alaçatı’da ünlü kulüp ve barları bulabilirsiniz. Bu mekanlarda DJ performanslarıyla coşabilir, dans edebilir ve sabahın ilk ışıklarına kadar gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Alaçatı’nın daracık sokaklarında bulunan barlarda kokteylinizi yudumlayarak canlı müzik eşliğinde eğlenirsiniz. Yazın bu mekanların çok kalabalık olacağını unutmamalısınız. Zira sokakları dar ve kendi de oldukça küçük olan Alaçatı’da yazın turist nüfusu 50 bine ulaşabilmektedir. Ancak bu kalabalık ne olursa olsun Alaçatı’da çok iyi vakit geçirir.

Yaz aylarında kumsal partileri olduğunu da unutmayın. Kapalı bir mekanda durmaktansa bu “beach” partilerine katılmak isteyebilirsiniz. Bu sebeple Alaçatı’da gece hayatı akşamüstü saatlerinden itibaren başlıyor desek abartmış olmayız. Çünkü akşamüstleri birçok özel beach, sahnesinde ünlü şarkıcıları ve sosyal medyada fenomen olan DJ’leri ağırlamaktadır. “Happy hour” konseptinde kokteylinizi yudumlayarak Alaçatı eğlence dünyasına giriş yapabilirsiniz. Bu beachlere örnek olarak Zio Beach ve Madeo Beach verilebilir.

Gece, Alaçatı’nın merkezinde birçok turist ve gencin eğlenmek için uğradığı mekanlar vardır. Nar, Göz Lounge, Köyün Delisi, Tektekçi Alaçatı bu barlara örnektir. Bu mekanlarda ve çok daha fazlasında birbirinden lezzetli kokteyller içebilir, canlı müzik eşliğinde eğlenebilirsiniz. Arkadaş grubunuzla gittiğiniz takdirde çok daha iyi vakit geçirirsiniz. Eğlenceyi bir adım öteye taşımak isterseniz sabaha kadar eğlenceye devam edebileceğiniz Single Yellow Fin’i de tercih edebilirsiniz.

Ege akşamları deyince akla elbette bol mezeli rakı-balık sofraları gelir. Siz de Alaçatı’daki onlarca restorandan birinde yer ayırtıp dostlarınızla hem gözü hem gönlü hem de karnı doyuracak bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Ege’ye gelmişken meyhane kültürünü yaşamak isteyenler Dutlu Kahve, Leblebili Meyhane, Keyf-i Kadeh Meyhanesi, Meyhane Şerefe, Fahri Baba, Alaçatı Kuytu ve Balıkçı Niyazi gibi mekanları tercih edebilirler.

İster meyhaneye ister gece kulübüne gidin; ister Alaçatı sokaklarında dolaşın ve gün batımını Alaçatı değirmenlerinin eteğinde izleyin, emin olun ki Alaçatı geceleriniz de en az gündüzleri kadar keyifli geçecek. Ege havasında tüm stresinizi unutacak ve yılın yorgunluğunu atacaksınız.