Alaçatı’da Nerede Kalınır?

74913907.jpg

Alaçatı’da konaklama deyince herkesin cevabı butik oteller olacaktır. Zira yel değirmenleri ve taş evlerinden sonra Alaçatı’nın imzası haline gelen yapılar bu butik otellerdir. Bizim de size önerimiz Alaçatı atmosferini doyasıya yaşamanız için butik otelleri tercih etmeniz yönündedir. Böylece Alaçatı’da bir taş ev edinemeseniz bile seyahatiniz boyunca taş evde konaklamayı deneyimlemeniz mümkün olacaktır. Butik otellerin sahipleri aynı zamanda işletmecileri oluyorlar ve müşterileriyle bizzat ilgileniyorlar. Müşterilerinin odasının temizliğinden kahvaltısına kadar her detayla kendileri ilgileniyorlar. Bu butik otellerde konaklamanın ikinci özelliği ise kalabalığın ve gürültünün olmamasıdır. Bu otellerin bazılarında muhtemelen fitness salonu, masaj hizmeti bulamayacaksınız ama hangisinde kalsanız kendinizi 5 yıldız standartlarında hizmet alıyor gibi hissedeceksiniz. Üstelik sizin ve aileniz için en uygun oteli çeşitli otel rezervasyon sitelerinden ücretsiz iptal ve/veya kredi kartsız işlem seçenekleriyle ayırtabileceksiniz.

Alaçatı’yı eskiden sadece sörf meraklıları bilirdi. Son zamanlarda bu kadar tanınmasının nedeni ünlülerin Bodrum’un popülerliğinden kaçmasıydı. Bu adres değişikliği Alaçatı’nın da Bodrum kadar popüler olmasıyla sonuçlandı. Dolayısıyla siz de Alaçatı’ya gitmek istiyorsanız otel rezervasyonlarınızı en az 3-4 ay önceden yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü butik otellerde yerler çok çabuk doluyor. Öyle ki Butik oteller yaz sezonuna en az yüzde 80 doluluk oranıyla giriyorlar. Her butik otelde oda sayısı kısıtlı olduğu için size tavsiyemiz elinizi çabuk tutmanızdır.

Alaçatı küçücük bir belde olmasına rağmen yaklaşık 300 otele ev sahipliği yapıyor. Size kalmanızı en çok önerdiğimiz butik oteller Alaçatı merkezi, Yeni Mecidiye Mahallesi ve Port Alaçatı çevresinde bulunmaktadır. Çocuklu bir tatil planlıyorsanız otelinize karar verirken otellerin çocukları kabul edip etmediklerinden emin olmayı unutmayınız. Ayrıca evcil hayvanıyla seyahat etmek isteyen turistlerin hayvan dostu otelleri araştırması gerektiğini söyleyebiliriz. Port Alaçatı dolaylarında konakladığınız takdirde plajlara daha kolay ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Butik otel rezerve etmekten ziyade bir taş ev kiralamayı tercih eden turistler ev kiralama sitelerinden uygun fiyata bir Alaçatı evinin bir odasını veya tamamını kiralayabilirler. Bu alternatif konaklama seçeneğini genellikle kalabalık bir grupla tatile çıkanlar tercih etmektedir. Bu konaklama tarzı da son zamanlarda yoğun rağbet gördüğü için seyahatinizden en az 3 ay önce ev kiralamanızı tavsiye ediyoruz.

Öte yandan tatili boyunca Çeşme’de konaklamak isteyenlerin günübirlik olarak Alaçatı’ya rahatlıkla gelebileceğini de hatırlatıyoruz. Nitekim Çeşme, Alaçatı’ya göre daha büyük ve konaklama seçenekleri çok daha fazla. Böylece tüm günü ve dahi akşamı Alaçatı’da geçirip Çeşme’deki konaklama tesisine dönebilirsiniz.

Hangi otel veya pansiyonda kalırsanız kalın emin olduğumuz tek şey Alaçatı’da harika zaman geçireceğinizdir. Alaçatı tatiliniz boyunca gece-gündüz her anınızın huzurlu ve mutlu geçeceğinden eminiz.