Google+

Arama formu

Amasra Festivalleri

Amasra Festivalleri
 

Amasra şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Diamond Hotel Amasra, Bedesten Otel, Kirazlar Garden Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Amasra Ayışığı Pansiyon, Kirazlar Suite, Kirazlar Garden Hotel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Amasra Sahil Butik Otel, Bedesten Otel, Seymen Otel tesislerini incelebilirsiniz.

Amasra otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Amasra otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Amasra Yağlı Direk Şenlikleri: Her sene temmuz ayının ilk haftası düzenlenen bu şenlikler oldukça ilginçtir. Denizcilik Bayramı’nın kutlandığı güne denk getirilmeye çalışılır. Hava şartlarına göre 1-5 gün ertelenebilmektedir. Şenlik kapsamında yağlı direk yarışı düzenlenir. Tekneye bağlanan yağlı direğin ucundaki Türk bayrağını alan yarışmanın kazananı olur.

Amasra Temmuz Günleri: Barış Akarsu’nun da çok sevdiği Amasra’da önceleri onun adıyla düzenlenmiş sonra da Temmuz Günleri olarak daha genel bir isim almış kültür sanat festivalidir. Artık gelenekselleşmiş bu festival, tüm temmuz ayı boyunca devam eder. Festival kapsamında ünlü konuklar ağırlanır, konserler verilir ve belgeseller gösterilir. Birçok kültürel etkinliğin gerçekleştiği bu dönem Amasra’nın en çok eğlendiği dönemdir. Amasra Belediyesi tarafından düzenlenen bu festivale katılım ücretsizdir.


Amasra Turları