Amasra’da Nerede Kalınır?


 

Amasra’nın oldukça küçük bir yer olduğunu hatırlamakta fayda var. Yani ne kadar uzaklaşırsanız uzaklaşın, muhtemelen kendinizi merkeze hep yakın hissedeceksiniz. Amasra farklı konaklama seçenekleriyle genel olarak bütçe dostu bir belde. Öğrenciler, sırt çantalı gezginler ve daha çok doğayla iç içe bir konaklama tercih edenler Amasra’da oldukça kolay kamp yapabilirler. Kendi çadırınızı kurmak için Amasra’da iki seçeneğiniz var. Bunlardan ilki Amasra Otogarı’nın hemen altında, deniz kenarıdır. Merkezde olacağınızdan ihtiyaçlarınızı karşılamanız da kolay olacaktır. İkinci seçenek ise Boztepe’dir. Merkezin biraz dışında kalan, yüksek bir noktadadır. Rüzgar aldığı için serin mevsimlerde kamp kurmak daha zor olacaktır. Amasra’dan biraz uzaklaştıkça kamp kurmak için seçenekleriniz de artacaktır. Bozköy, Akkonak, Çakraz, Çötlük Plajı ve Göçgün alanlarında da kamp kurabilirsiniz.

Kampın yanı sıra daha konforlu bir konaklama isteyenler için Amasra’da günlük kiralık evler, apartlar, pansiyonlar ve oteller de mevcut. Kiminle seyahat ettiğinize ve bütçenize göre size en uygun olanı seçebilirsiniz. Dilerseniz manzaralı odası, havuzu ve lüks kahvaltısıyla büyük otelleri, dilerseniz de ev sıcaklığında ve rahatlığında hissedeceğiniz apart ve pansiyonları tercih edebilirsiniz. Amasra Diamond Hotel ve Ceylin Otel Amasra bütçesi yüksek olanların tercih edebileceği otellerdir. Bunlar merkezden biraz uzak oteller olup, Amasra’yı araçla gezmeyi düşünenler için daha uygun olacak otellerdir.

Amasra’nın tam kalbinde konaklamak isteyenlere Kristal Butik Otel, Seymen Otel, Özgün Otel de son derece konforlu ve fiyatı diğer otellere göre yüksek olan tesislerdir. Sundukları hizmet göz önünde bulundurulduğunda fiyat performans dengeleri oldukça iyidir.

Pansiyonlarda veya apartlarda konaklamak isteyenler için de Amasra’da oldukça fazla seçenek vardır. Bu tip konaklamalar kalabalık aileler ve arkadaş grupları için daha iyi olabilir. Sevimli Suit Apart, Hakbilir Pansiyon, Bülbül Pansiyon, Beyaz Ev Apart Pansiyon, Ada Apart Pansiyon (Boztepe Adası’nda) bunlardan sadece birkaçıdır. Bu konaklama tipinde konutu kiralayarak ve mutfağında kendi yemeklerinizi yaparak tatilinizi daha da uyguna getirebilirsiniz. Pansiyonlarda da kahvaltı olup olmadığını önceden tesisi arayarak öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Dilerseniz Bartın şehir merkezinde veya çevre koylarda konaklayabilir ve Amasra’yı günübirlik gezebilirsiniz. Bu durumda yine özel araçla seyahati veya Bartın merkezinden kiralamanızı tavsiye ederiz. İnkum Terrace Otel, Küre Dağ Evi, Kaf Konak, Sindoma Otel, Fatma Hanım Konağı önerebileceğimiz tesislerdir. Güncel fiyatlar için tesislerle iletişime geçebilirsiniz.