Artvin’de Nerede Kalınır?

Özellikle son yıllarda doğa tutkunlarının gözdelerinden biri olarak Doğu Karadeniz’in en önemli turistik merkezlerinden biri olan Artvin’de konaklama seçenekleri de gün geçtikçe artmaktadır. Artvin’de bulunan konaklama imkânları ziyaretçilerine farklı çeşitlerde konaklama şansı sunmaktadır. Artvin’e doğa turizmi için gelen ziyaretçiler içinde yaylalarda, doğanın içinde bulunan yayla evleri gibi imkanlar bulunurken, şehir merkezinden uzaklaşmamak isteyenler için de şehir merkezinde veya ilçe merkezlerinde butik otellerden lüks otellere kadar birçok seçenek konaklama seçeneği bulunmaktadır. Artvin’in turistik aktiviteleri şehir merkezinde toplanmadığı ve doğa turizmine dayandığı için konaklama seçenekleri de çevre ilçelerde ve yaylalarda yoğunlaşmıştır. Bu seçenekler hem düşük hem de yüksek bütçe ile konaklama gerçekleştirmeyi bekleyen seyahatseverlerin beklentilerini karşılamaktadır.

Şehir merkezinde konaklamak isteyen seyahatseverler için akla gelen seçeneklerden ilki Grand Artvin Otel’dir. Nispeten lüks bir konaklama imkanı sunan Grand Artvin Otel’in içindeki restoranda kahvaltı ve akşam yemekleri için yöresel lezzetler de sunulmaktadır. Aynı zamanda araba kiralama gibi imkânlar da sunulmaktadır.

Artvin şehir merkezine yakın konaklama seçeneklerinden bir diğeri Koliva Otel’dir. Artvin il merkezinin yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunan tesis dağ manzaralı odalarıyla doğa içinde bir konaklama geçirmek isteyenler için birebirdir. Artvin şehir merkezinden 7 kilometre uzaklıkta bulunan Marina Tatil Köyü, doğa dostu ziyaretçileri kendine çeken mekânlardan bir diğeridir. Çoruh Nehri’ne bakan odalarıyla öne çıkan tesis etrafında yapılabilecek birçok aktivite bulunmaktadır. Şehir merkezine yakınlığıyla öne çıkan otellerden bir diğeri merkeze 4 kilometre uzaklıkta bulunan koru oteldir. Oda artı kahvaltı şeklinde hizmet veren otelde Artvin’in genelinde olduğu gibi doğa ile iç içe bir manzara bulunmaktadır.

Artvin’in ilçelerinde de birçok konaklama seçeneği bulunur. Özellikle Karadeniz’e bakan kıyısı ile Artvin’in en çok tercih edilen ilçelerinden biri olan Hopa’da konaklama seçenekleri bir hayli fazladır. Hopa’da öne çıkan mekânlar arasında Cihan Otel gelmektedir. Hopa’nın tam merkezinde bulunan tesis sahil karşısındaki yol üzerinde Gürcistan’a giden dolmuşların da kalktığı konuma yakın bir yerde bulunur.

Her ne kadar il ve ilçe merkezlerinde konaklama seçenekleri bulunsa da Artvin genel anlamdaki çeşitliliğini köylerde doğa içlerinde bulunan tesislerde yansıtır. Bu tip konaklama yapılabilecek tesislerin başında Küçükköy’de Mençuna Şelalesi’nin yakınına konumlanmış Mençuna Konakları bulunur. Mençuna Konakları, göl manzaralı odalarında şehirlerden kaçıp kendini doğanın huzuruna bırakmak isteyenler için eşsiz bir seçenektir.

Artvin’de Karagöl çevresi ve Macahel köyünü gezmek için tercih edilebilecek Borçka ve civarında da konaklama seçenekleri bulmak mümkündür. Borçka ilçe merkezine yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta bulunan Meroli Pansiyon ve Klaskur Adaş Dağ Evi ziyaretçilerine kaliteli hizmet sunmaktadır.

Her ne kadar il ve ilçe merkezlerinde konaklanacak seçenekler olsa da Artvin özellikle doğanın eşsiz güzelliğinde, huzur içinde konaklamak isteyenler için sunduğu seçenekler ile birlikte ziyaretçilerini karşılamaktadır.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı