Google+

Arama formu

Aydın Şehir İçi Ulaşım

Aydın Şehir İçi Ulaşım
 

Aydın şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Aymira Hotel Spa, Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Otel Kabaçam, Aydın Kent Suit, Aydın Çemberlitaş Otel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Aymira Hotel Spa, tesislerini incelebilirsiniz.

Aydın otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Aydın otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Aydın geziniz sırasında nasıl bir ulaşım tercih edeceğinizi düşünüyorsanız alternatifleri yazımızın bu bölümünde bulabilirsiniz. Özel araç her zaman için hareket kolaylığı ve hızlılığını sağlayacaktır. Böyle bir alternatifin sonucu olarak seyahatiniz daha kısa sürede daha çok yeri ziyaret ederek tamamlanabilir. Aydın’a kadar kendi aracınızla gelmemiş olsanız bile araç kiralayarak gezi rotanıza kendiniz karar verebilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde trafik çilesi çekenler, ya da günlük hayatında çok araba kullanmak zorunda olan ziyaretçiler bu seçeneği tercih etmeyebilir. Bu durumda yine araba konforu yaşamak isterlerse taksi kullanabileceklerdir. Tüm bunların yanı sıra bazı araç kiralama firmalarından motosiklet de kiralayabileceğinizin bilgisini verelim.

Tüm bu alternatiflerin yanında dolmuş ve belediye otobüsü kullanma imkânı da elbette vardır. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde hem halk otobüsü hem de dolmuşlar ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. Dolmuşlarda tam 2,25 TL, öğrenci ise 1,75 TL olarak ücretlendirilmektedir. Belediye otobüslerinde ise “Aykart” adı verilen şehir ulaşım kartı kullanılmaktadır. Kartın kendisi 5 TL olup tam ücreti 2 TL, öğrenci ücreti 1,5 TL’dir. Aydın’da şehir merkezinden ziyade ilçe ve bazı köylere de sarı otobüs seferleri düzenlenmektedir. Örneğin 403 Aydın – Kuşadası otobüsü (tam 8 TL, öğrenci 6 TL), 404 Aydın – Söke hattı (Tam 6 TL, öğrenci 4,5 TL), 405 Aydın – Didim hattı (Tam 12 TL, öğrenci 9 TL) gibi gezi rehberinizde yer alabilecek noktalara da belediye otobüsü seferleri düzenlenmektedir. Sefer durak ve saat bilgileri için www.ayulas.com.tr ve www.aydin.bel.tr adresindeki otobüs sefer bilgileri kısmına başvurabilirsiniz. Ayrıca Aykart hakkında bilgi almak için de www.aykart.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


Aydın Turları