Aydın’da Nerede Kalınır?

hotel-room-key-397946_960_720.jpg
 

Aydın’da nerede kalınacağı, konaklama için hangi bölgeyi tercih ettiğinizle alakalı olarak değişik alternatifleri içerisinde barındıracaktır. Sahil kesimlerinde konaklama çeşitliliği artarken iç kesimlerde daha az bir çeşitlilikten bahsedebiliriz. Özellikle sahil ilçelerinde otel, pansiyon, apart, kamp ve karavanalanları gibi çok çeşitli konaklama alternatifleri bulunmaktadır. Fakat iç kesimlerdeki ilçelerde, termal tesisler dışında konaklama opsiyonları sınırlıdır. Aydın şehir merkezinde pansiyonlar ve otellerde konaklama sağlanabilmektedir. Anemon Otel, Elit Pansiyon, Efeler Otel, Kabaçam Otel, Concept Suites gibi şehir otelleri tercih edilebilir. Bu otel ve pansiyonlar şehir merkezinde olduğundan tarihi ve turistik yerlerin çoğuna kolaylıkla ulaşma imkânı bulacaksınız. İç kesimlerde ilçeleri de gezecekseniz, tarihi ve etnik izleri hala taşıyan, yöreye ve yöre mutfağına dair izleri barındıran Karacasu’daki Aphrodisias Dandalos Hotel de görmeye değer tesislerden birisidir.

Aydın şehir merkezinde konaklayıp kaplıcalara gidip günün sonunda şehir merkezine geri dönebileceğiniz gibi, termal otellerde de konaklayabilirsiniz. Kaplıcaların bir kısmı konaklama alternatifi barındırmazken, bazıları da misafirlerine konaklama imkânı sunuyor. Germencik, Kuşadası, Kızıldere, İmamköy, Ortakçı ve Uzgur bölgelerinde termal tesis alternatiflerini çokça bulabilirsiniz. Civarda bulunan Dağ Termal Otel, Trallesi Termal, Natur-Med Termal, Radon Termal konaklama ve termal tesisi kullanımını kapsayan tesislerdir. Bu tesislerde farklı sıcaklıklarda ve farklı içeriklerdeki termal sulardan tutun şifa ve güzellik için kullanılan çamurlara kadar farklı özellikleri barındıran tesislerdir. Termal tesisleri ziyaret edecek okuyucularımızın önce bu planlarını doktorlarına danışmalarını öneririz. Tesislerin kullanımı konusunu da hekim kontrolünde planlamanız faydalı olacaktır. Yoğun sıcaklık ve nem her birey için farklı etkiler yaratabilir.

Kuşadası, Didim veSöke gibi sahil bölgelerinde tatil köylerinden her şey dâhil hizmet veren otellere, apart otellerden pansiyonlara, çadır ve karavan kamp alanlarından uzun süre tatil yapmak isteyenler için sezonluk kiralanan evlere kadar çok fazla konaklama seçeneği bulunmaktadır. Her bütçe ve her zevke yönelik tesis bulmak sahil bölgeleri için zor olmayacaktır. Örneğin Kuşadası’nda yüksek kalite hizmet sunan Double Tree by Hilton, Kadınlar Plajı bölgesinde kiralık oda konseptiyle yer alan Ladies Beach Residance, apart konaklama tercih edecekler için Happy Apart gibi alternatifler bulunmaktadır. Ayrıca çadır ve karavan kampında konaklamak isteyen ziyaretçiler için Önder Kamping inanılmaz merkezi konumuyla da çadır, karavan ve bungalov konaklama tercih edecek ziyaretçiler tarafından değerlendirilebilir. Didim’de konaklamayı planlıyorsanız bu bölgede de her bütçe ve zevke yönelik konaklama imkânı bulunmaktadır. Lüks bir tatil planlayan okuyucularımıza Palm Wings Beach Resort, D-Marin YatchClub gibi otelleri önerebiliriz. Apart konaklama planlayan ziyaretçiler, içerisinde minik bir mutfak da olan Holiday Apart gibi 1+1 oda konseptinde planlanmış tesisleri tercih edebilirler. Didim’de ayrıca tatil için kiralık evler de yaygın bulunmaktadır. Doğa ve tarihle iç içe olmak istiyorsanız butik otel olarak hizmet veren yerel tesisleri de değerlendirebilirsiniz. Tatilini kamp yaparak geçirmeyi planlayan okuyucularımız için ise Didim Orman Kampı, Tavşan Burnu Kamp Alanı gibi tesislerden yararlanabilir. Bu ve bunlar gibi kamp alanlarında karavan, bungalov oda, kendi çadırınız ya da tesisin kiralık çadırlarından yararlanarak kalabilirsiniz.