Aydın’daki Festivaller

Aydın’da festivaller ilçelere dağınık bir şekilde yapılmaktadır. Katılmak isteyeceğiniz festivallerle ilgili önceden yer ve zaman teyidi almanızı öneririz. Bunlardan bazılarını sizin için listeledik. Daha detaylı bilgi için festivallerin internet sitelerini kontrol etmenizi öneririz.

Deve Güreşi Festivali: İncirliova, Germencik, Yenipazar, Kuyucak, Karpuzlu ve Koçarlı ilçelerinde yapılan, deve güreşi müsabakalarının yapıldığı organizasyonlardan oluşur. Konserler ve türlü etkinliklerle canlandırılır.

Yerli Tohum Takas Şenliği: Yerli tohumların takas edilmesi ve tarımın canlanması için milli tohum seferberliğine dönüştürülmüştür. Mart ayında gerçekleşmektedir.

Latmos Doğa Şenliği: 2017 yılında beşincisi düzenlenmiştir. Bafa Gölü kıyısında çadırlarda konaklayarak doğada zaman geçirmek üzerine kurgulanmış bir organizasyondur. Kaya tırmanışı, doğa yürüyüşü ve kampçılık temel aktivitelerdendir.

Kuşadası Gençlik Festivali: 4-8 Temmuz 2018 yılında üçüncüsü düzenlenecek olan müzik dolu bir gençlik festivalidir. Davutlar bölgesinde bulunan Sevgi Plajı’nda katılımcıların ağırlanması planlanmaktadır. Farklı sanatçılar farklı zamanlarda sahne alacak olup eğlencenin ritmini müziğin ritmi ile harmanlayacak bir organizasyondur.

Didim VegFest: 22 Nisan 2018 yılında ikincisi düzenlenecek olan Türkiye’nin ilk vegan festivalidir. Vegan ve vejetaryen beslenmenin merkeze alındığı, bir vegan köyün kurgulandığı çok özel bir festivaldir.