Ayvalık’ta Gece Hayatı 

Şirin bir Ege kasabası olan Ayvalık sadece deniz, kum, güneşten ibaret bir tatil beldesi değildir. Özellikle yaz aylarında binlerce turisti ağırlayan Ayvalık kendine özgü gece hayatıyla misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Bodrum, Çeşme, Marmaris gibi tatil beldelerine göre daha sakin bir gece hayatı olsa da eğlenmek isteyenler için alternatif fazladır. Gece kulüplerinin yanı sıra bar ve publar yazın tatilcilerin gece eğlenmek için tercih ettiği mekânlardır. Özellikle Cunda Adası ve Sarımsaklı bölgesinde eğlence mekânları yoğunluktadır. Cunda Adası Rum tavernaları ile ünlüyken Sarımsaklı bölgesi daha çok gençlere hitap eden mekânlarla doludur. Sarımsaklı’da yaz akşamları sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence devam eder.

Ayvalık Barlar Sokağı eğlencenin kesintisiz sürdüğü yerler arasındadır. Yan yana dizilmiş barlardan istediğinize geçerek eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. White Knight Cafe&Bar Ayvalık meydanda yer alan nezih mekânlardan biridir. Akşam içkinizle güneşi batırabileceğiniz gibi gece müzik dinlemek için de uğrayabilirsiniz. Ayvalık Muhabbet Sokak eğlencenin doludizgin yaşandığı adreslerdendir. Muhabbet Sokak’taki mekânlarda canlı müziğin tadını çıkarabilir, arkadaşlarınızla keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Moshos Taverna Cunda Adası’nda Yunan müzikleri eşliğinde eğlenebileceğiniz bir mekândır. Ayvalık mutfağından lezzetleri de deneyebileceğiniz mekanda felekten bir gece geçirebilirsiniz. Ela Meyhane Cunda’da fasıl dinleyebileceğiniz ve birbirinden lezzetli Ayvalık mezelerini deneyebileceğiniz mekânlardan biridir. Cieolo Bistro Bar Cunda’da sıcak, samimi ve keyifli bir ortamda arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz ve canlı müzik dinleyebileceğiniz bir diğer adrestir. Cilveli Bar, Maşşa Bar, Khaos Club Bar Cunda’da gece hayatı denince uğrayabileceğiniz başlıca mekânlardır.

Sarımsaklı’da gündüz denizin tadını çıkarabileceğiniz gibi gece eğlence mekânlarında doyasıya eğlenebilirsiniz. Sarımsaklı’nın en iyi mekânlarından biri hiç şüphesiz Club Gossip’tir. DJ performansları ile adından söz ettiren mekan gençlerin en çok ilgi gösterdiği gece kulüplerinin başında gelmektedir. Club Tropicana Sarımsaklı’da gece hayatının hız kesmediği adresler arasındadır. Ayrıca Sarımsaklı sahil şeridindeki barlar, publar ve restoranlarla eğlence ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. İster Ayvalık merkezdeki balık restoranlarında nefis Ege ve Akdeniz mutfağının tadına bakın, ister gece kulübünde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin, isterseniz Rum ezgileri eşliğinde vakit geçirin, emin olabilirsiniz ki Ayvalık geceleri en az gündüzü kadar keyiflidir.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı