Ayvalık’ta Nerede Kalınır?Ege Bölgesi’nin sakin tatil beldelerinden biri olan Ayvalık özellikle yaz sezonunun açılmasıyla birlikte tatilcilerinin akınına uğramaktadır. Masmavi denizi, tertemiz havası ve doğası ile ülkemizin popüler tatil yerlerinden biri olan Ayvalık’ta unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra iştah kabartan Ege mutfağı ve bakir adaları ile Ayvalık bir tatilden beklediğiniz her şeyi karşılıyor. Ayvalık’ta konaklama imkânı ise oldukça fazla. Size sadece nasıl bir konaklama istediğinizi belirlemek kalıyor. Ayvalık’ta konaklama tesisleri çoğunlukla butik oteller ve pansiyonlardan oluşuyor. Ayvalık merkezi, Cunda Adası ve Sarımsaklı bölgeleri Ayvalık’ta konaklama için en çok tercih edilen üç bölgedir. Bölgeler arasındaki mesafe birbirine oldukça yakın olduğu için gerek özel aracınız ile gerekse de toplu taşıma ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek yerlere, balık restoranlarına ve plajlara yakın olmak isterseniz Ayvalık merkezde konaklayabilirsiniz. Ayvalık merkezde yer alan oteller her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile hizmet vermektedir. Butik otel, kent oteli, motel ve pansiyonlar Ayvalık merkezde konaklayabileceğiniz tesisler arasındadır. Babacan Hotel bir yanda nefis Cunda manzarası bir yanda Ayvalık Kalesi manzarası ile merkezde kalabileceğiniz nezih otellerden biridir. Şehrin gürültüsünden sıkılıp kafa dinlemek isteyenlerin huzurla konaklayabilecekleri otel denize sıfır konumda yer almaktadır. Ayvalık merkezde konaklamak için tercih edebileceğiniz bir diğer tesis Beyaz Yalı Butik Hotel’dir. Bölgede yaşayan Rumlar tarafından zeytinyağı ve sabun fabrikası olarak inşa edilen bina tarihî dokusuna sahip çıkılarak bugünkü haline dönüştürülmüş. Otantik havası ile öne çıkan Beyaz Yalı Butik Hotel nefis manzarası, lezzetli yemekleri, sakin ortamı ile misafirlerine unutamayacakları bir seyahat deneyimi sağlamaktadır.

Ayvalık’ta konaklama için tercih edebileceğiniz diğer bir bölge Cunda Adası’dır. Ayvalık’ın en güzel adalarından biri olan Cunda Adası’nda yer alan Ziya Bey Konağı bölgenin tarihî dokusuna sadık kalınarak restore edilen taş binada dört mevsim konuklarını ağırlamaktadır. Taş Konak Butik Otel Cunda’da konaklayabileceğiniz bir diğer seçenek olabilir. Otelde doğa ile iç içe bir tatil geçirebilir, yemyeşil bahçesinde Ege lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. Ayvalık’ın Küçükköy Beldesi’ne bağlı Sarımsaklı mavi bayraklı plajları, altın sarısı kumları ve sakin havasıyla her yıl binlerce turistin uğrak noktasıdır. Ayvalık merkeze 8 kilometre mesafede bulunan Sarımsaklı birbirinden güzel 22 plajıyla deniz tatili düşleyenlerin ilk tercih ettiği yerlerden biridir. Sarımsaklı’da konaklamak için tatil otellerini ve pansiyonları tercih edebilirsiniz. Ayvalık’ta sezonluk ev kiralama seçeneklerini de bulunmaktadır. Ev sahiplerinin isimlerine ve telefonlarına internet üzerinden ulaşarak gitmek istediğiniz tarihi belirtip ev konforunda rahat bir tatil geçirebilirsiniz.

Ayvalık kampseverlerinde en çok tercih ettiği tatil beldelerinden biridir. Çamlık mevkiinde yer alan Çamlık Kamping doğa ile iç içe tatil yapmak isteyenleri beklemektedir. Kendi çadırınızı getirebileceğiniz gibi tesisten de temin edebilirsiniz. Çadır haricinde dilerseniz bungalow evlerde de konaklayabilirsiniz. Cunda Adası’nın Midilli’ye bakan kısmında yer alan Ada Camping beldede kamp yapabileceğiniz bir diğer adrestir. Ayvalık’ta konaklama seçeneğinizi belirlemeden önce fiyat araştırması yapmanızı tavsiye ederiz. Özellikle mayıs-eylül ayları arası yüksek sezon olduğu için fiyatlar artış göstermektedir. Otel fiyatlarının artışından etkilenmemek ve daha kolay yer bulmak için erken rezervasyon yaptırabilirsiniz.