Balıkesir Şehir İçi Ulaşım

Balıkesir ilçeleri arasında BTT (Balıkesir Toplu Taşıma) ile ulaşım sağlanır. Bu araçları kullanmak için BalKart’ı bayilerden almak gerekmektedir. Bu kartlara para yükleyerek şehir içinde ulaşım sağlanabilmektedir. Ancak toplu taşıma araçları bazı bölgelerde, belli bir saatten sonra hizmet vermemektedir. Gidilen yer ve dönem göz önüne alınarak bu bilgiler kontrol edilmelidir. Duraklar ve kalkış saatleri için Balıkesir Belediyesi’nin resmi internet sayfasında tüm bilgiler yer almaktadır.

İlçe içindeki ve ilçeler arasındaki ulaşım BBT ile sağlanabilirken, Kapıdağ Yarımadası’ndaki köylere Erdek Otobüs Terminali’nden ve Bandırma minibüs duraklarından kalkan minibüslerle ulaşılabilir. Taksi kullanmak ise bir başka alternatiftir. Yazlık bölgelerde bisiklet ulaşım için en kolay ve hızlı yollardan biridir. Özel araçlarınızla da şehir içi ulaşımını sağlayabilir, toplu taşımın gitmediği birçok noktaya gidebilirsiniz.

Koylar arası ulaşım için Ayvalık, Edremit, Erdek, Ocaklar gibi sahil bölgelerinde, birçok tekne kiralanabilmektedir. Bu tekneler hem ulaşım aracı olarak, hem de tüm gün koyları gezmek amacıyla kullanılabilmektedir. Aynı zamanda limana demirli olan gezi teknelerini tercih edip hem bölgeyi gezebilir hem de çevredeki köylere ulaşım sağlanabilmektedir. Avşa Adası ile Erdek arasında kalan Paşalimanı Adası’na da bu şekilde gidebilirsiniz. Bu teknelerin biletleri için otel resepsiyonundan veya teknelerin önündeki stantlardan yardım alınabilmektedir. Erdek’ten kalkan ve yaz sezonunda her gün Avşa Adası’na giden deniz motorları bulunmaktadır. Ocaklar Sahili’ne de uğrayan bu deniz motorunun biletleri Erdek Limanı’nda ve Ocaklar İskelesi’nde satılmaktadır.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı