Bitlis’te Nerede Kalınır?

6037-grand-iskender-hotel-otel-tatvan-grand-iskender-hotel-910x0.png

Urartulardan başlayıp Osmanlı’ya kadar uzanan zengin ve köklü tarihi geçmişi ile Bitlis görülmesi gereken şehirlerimizden biridir. Doğu’nun nadide şehirleri arasında yer alan Bitlis sayısız tarihî esere de ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra doğal güzellikler de şehre ayrı bir hava katar. Nemrut Dağı, Nemrut Dağı KraterGölü ve Van Gölü Bitlis’te sizleri bekleyen doğa harikalarından sadece birkaçıdır. Bitlis’te konaklayabileceğiniz tesislerin sayısı da her geçen gün artmaktadır. Otellerin büyük bir kısmı Tatvan’da yer almaktadır. TaşarRoyal Hotel Tatvan’ın en konforlu otelleri arasındadır. 12 ay boyunca açık olan otel Van Gölü’ne 300 metre yürüyüş mesafesindedir. Hotel Tatvan Kardelen, Tatvan merkezde konuklarına hizmet vermektedir. Van Gölü’ne araba ile üç dakikalık mesafede yer alan otel Bitlis şehir merkezine 20 dakika uzaklıktadır. Tatvan’da tercih edebileceğiniz otellerden bir diğeri olan Otel Dinç güler yüzlü hizmeti ve konforlu odaları ile öne çıkmaktadır. Konuklarına sabahları açık büfe kahvaltı sunan otelde Tatvan sahilinin eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz. Üç tarafı dağ, orman ve göl manzarası ile çevrili The Crater Otel bölgenin en lüks otellerinden biridir. VIP toplantı ve konferans salonları ile iş ziyareti için gelenleri de ağırlayan otel misafirlerine ev konforunu arattırmamaktadır.

Bitlis merkezde konaklamayı düşünüyorsanız Öz Çavuşoğlu Otel en iyi seçeneklerden biridir. Üç yıldızlı otelin bütün odalarında 24 saat sıcak su, internet, klima ve LCD televizyon bulunmaktadır. Yeşil Irmak Merit Otel Bitlis’in dört yıldızlı en büyük otelidir. Bitlis merkeze on kilometre uzaklıkta yer alan otelde iki ayrı toplantı salonu da bulunmaktadır. Kayak sporuna düşkünseniz yılın neredeyse altı ayı kar yağan Bitlis’te kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz. Bitlis Kayak Merkezi’nde yer alan kayak evinde konaklayabilir, keyifli bir kış tatili geçirebilirsiniz. Bitlis’in doğa harikalarından biri olan Nemrut Krater Gölü çevresinde kamp yapabilir, farklı bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bitlis’te konaklama seçeneklerinden bir diğeri de Öğretmenevi’dir. Bitlis merkezde yer alan Öğretmenevi görülmesi gereken tarihî yapılara da yürüyüş mesafesindedir. Kamu personellerinin yanı sıra sivillere de açık olan öğretmenevleri Bitlis’in Tatvan, Güroymak, Adilcevaz, Ahlat, Hizan ilçelerinde de bulunmaktadır.