Bodrum Şehir İçi Ulaşım

Bodrum düzenli bir şehir içi ulaşım ağına sahiptir. Çoğu tatil merkezinde olduğu gibi hem yerel halk, hem de tatilciler için kolaylık sağlayan minibüs hattı bulunmaktadır. Bodrum merkezinde bulunan otogardan, her 15 dakikada bir kalkıp Bodrum içi ve etrafındaki beldelere minibüsle kolaylıkla gidilebilir. Bu minibüs seferleri Göltürkbükü, Yalıkavak, Gümbet, Turgutreis, Bitez, Ortakent, Akyarlar, Gümüşlük, Karaincir, Yalıçiftlik, Torba, Mazı, Mumcular, Bağla, Güvercinlik ve Gündoğan'a gibi tatil merkezlerine uğramaktadır. Fiyatlar 3-10 lira civarındadır. Örneğin Bodrum-Turgutreis arası ücret 5 liradır. Popüler bir turizm merkezi olmasından ötürü minibüs fiyatları biraz pahalıdır.

Bunlara ek olarak Bodrum’dan Muğla merkeze 20, Milas'a 11 ve Yatağan’a 17 liraya minibüs ve otobüslerle ulaşabilirsiniz.

Bir ucundan bir ucuna gezmek isteyenler, plajları dolaşmak isteyenler veya belde ve köyleri ziyaret etmek isteyenler için şehir içinde araba oldukça gerekli olacaktır. Bu yüzden Bodrum’a kendi arabanızla gelmek ya da orada kiraladığınız arabayla gezmeniz sizin daha rahat bir seçenek olacaktır. Ancak yoğun dönemlerde otopark sorunları oluşabilmektedir. Bodrum'daki turizm sektörü nedeniyle taksi ücretleri oldukça pahalıdır. Bu nedenle şehir içinde sürekli taksiyle ulaşım tavsiye edilmemektedir. Eğer ki konakladığınız kısımda kalacak, diğer beldeleri gezmeyecekseniz yürüyerek de etrafınızdaki merkez bölgeleri rahatlıkla dolaşabilir sokakların tadını çıkartabilirsiniz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı