Google+

Arama formu

Bodrum’da Nerede Kalınır?

Bodrum’da Nerede Kalınır?
 

Bodrum şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Spektr Otel Bodrum, Elista Hotel Spa Hotel, Yalıkavak Marina Beach Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Cennet Apart Hotel, Artı Butik Otel, Ağan Pansiyon. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Weekend Bodrum Hotel, Seray Class Apart Hotel, Moonshine Hotel Suites tesislerini incelebilirsiniz.

Bodrum otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Bodrum otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Bodrum’un çok çeşitli konaklama seçenekleri arasından beklentinize göre bir seçim yapmanız daha uygun olacaktır. Bodrum’da gerek coğrafi özellikler, gerekse yapılaşması açısından Akdeniz yerleşim tipi görülür. Bodrum’un bağlı olduğu Muğla ili, Ege Bölgesi’ndeki en rağbet gören tatil mekanlarına sahip olduğu için konaklama açısından oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri yaz aylarında konaklayacaksanız mutlaka birkaç ay öncesinden rezervasyon yapmanız olacaktır. Bodrum’da fiyatlar biraz pahalı olmakla birlikte çok farklı seçenek bulunmaktadır. Her şey dahil oteller bütçe sıkıntısı çekmeyen ve rahat bir tatil yapmak isteyenler için uygun bir tercihtir. Kalabalık gruplar için geniş bir ev kiralamak uygun olabilir. Daha ucuz bir yerde konaklamak isteyenler için apartlar veya pansiyonlar hizmet vermektedir. Nerede kalınacağına göre fiyatlar da değişmektedir.

Akla ilk gelecek tercihlerden biri Bodrum’un merkezinde bir konaklama yerinde kalmak olacaktır. Böylece istediğiniz anda canlılığını hiçbir saatte kaybetmeyen çarşıya yürüyerek gidebilirsiniz. Eğer ki arabanız varsa ve kaldığınız yer de size otopark hizmeti sunuyorsa, araba parkı derdiniz olmadan merkezde gündüz ve gece vakti keyifle vakit geçirebilirsiniz. Merkezde kalındığında plajlara da otobüs terminalinden kalkan dolmuşlarla kolayca ulaşabilirsiniz. Ancak merkezde kalırsanız etrafın çok kalabalık olacağı da göz önünde tutulmalıdır.

Bodrum’da konaklama için tercih edebileceğiniz diğer yerleri şu şekilde sıralamak mümkündür: Torba, Gümbet, Yalıkavak, Türkbükü, Akyarlar, Gündoğan, Bardakçı Koyu, Yalıçiflik, Ortakent, Turgutreis vb. Bu bölgeler çok çeşitli otel ve pansiyon seçenekleriyle turistlerin beğenisine sunulmaktadır. Bunlar tatilcilerin beklentilerine, bütçelerine ve gezecekleri yerlere göre belirlenebilir. Gümbet, Bodrum’un merkezine üç km uzaklığı ve son yıllardaki gelişimiyle merkezden sonra en çok tercih edilen bölgelerden biridir. Burada kalmak isteyenler için gece hayatı ilgi çekici bir etken olmaktadır. Bitez, kumsalları ve gece hayatıyla en çok tercih edilen yerlerden bir diğeridir. Bodrum merkezin batısında kalıp 4 km mesafededir. Bu beldede ayrıca lezzetli ve ekonomik restoranlar bulunur. Akyarlar, renkli gece hayatına sahip yerlerin aksine denizseverler için açık renkli, çok sayıda kumsal seçeneği sunmaktadır. Bu bölgede özellikle 5 yıldızlı oteller ve pansiyonlar yoğunluktadır.

Turgutreis bölgesi, ilk olarak rüzgar sörfçüleriyle anılır. 5 km uzunluğundaki plajları ve lüks otelleriyle hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. D-Marin adlı organizasyon, restoran, bar, alışveriş merkezi olan marina buradadır. Gümüşlük, Bodrum’un sakin bölgelerindendir. Gece hayatından nispeten uzak bir yerde konaklamak isteyenlerin tercihi olabilir. Yalıkavak, hızla artan popülaritesiyle adından fazlaca söz ettirmektedir. Sizi ferahlatacak esintisi ve uzun kumsalları burada konaklamanız için başlıca sebeplerden olabilir. Farklı bütçelere hitap eden seçenekler bulunmakla birlikte özellikle lüks bir tatil isteyen turistlere göredir. Göltürkbükü, yatların demirlendiği, sakin ortamı ve çok beğenilen deniziyle birçok balık restoranının bulunduğu bir bölgedir. Şehirden uzaklaşıp biraz kafa dinlemek isteyenler için uygun bir konaklama yeri olacaktır.


Bodrum Turları