Bolu Nerede Kalınır?

Karadeniz Bölgesi’nin yeşil cenneti olarak bilinen Bolu yaz aylarında olduğu kadar bahar ve kış aylarında da en çok ziyaret edilen şehirlerden biridir. Abant, Yedigöller, Karasu, Kartalkaya gibi popüler gezi noktalarına sahip olan Bolu yöresel lezzetleri ile de gelenleri mest etmektedir. Batı Karadeniz’in incisi Bolu’da her bütçeye uygun konaklama imkânı mevcuttur. Sadece Bolu merkezi değil çevresindeki yöreler de gerek yurt içi gerek yurt dışından her yıl binlerce kişiyi ağırlamaktadır. Bahar ve yaz aylarında Abant otelleri oldukça rağbet görürken kış aylarında Abant Gölü karlar altında harika bir manzaraya sahiptir. Abant Gölü çevresinde pek çok lüks otel ile birlikte butik otel, apart otel ve pansiyon bulmak mümkündür. Büyük Abant Oteli eşsiz göl manzarasının yanı sıra yemyeşil doğanın içerisinde huzur dolu bir tatil imkânı sunan beş yıldızlı bir oteldir. Hem ruhunuzu hem bedeninizi dinlendirebileceğiniz otel konforlu odaları ve lezzetli yemekleri ile de tercih sebebidir. Doğa Köşkü Abant Bungalow Evleri yemyeşil ormanın içerisinde tertemiz bir havada şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenleri beklemektedir.

Kış aylarında ise Bolu’nun en popüler noktası hiç şüphesiz Kartalkaya’dır. Türkiye’nin sayılı kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya İstanbul’a yaklaşık 3 saat uzaklıkta olması ile de oldukça revaçtadır. Aralık ayının başında açılan kış sezonu mart ayının ortalarına kadar sürmektedir. Kartalkaya otellerinde konaklayarak kış sporlarının tadını çıkarabileceğiniz gibi doğa ile iç içe bir tatil de geçirebilirsiniz. Dorukkaya Hotel çam ağaçları arasında yer alan ve dünya standartlarında hizmetiyle öne çıkan Kartalkaya otelleri arasındadır. Her şey dâhil konsepti sunan otel özel kayak ve snowboard pistine de sahiptir. Kaya Palazzo Hotel ise Kartalkaya’da konaklamak isteyenlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak seçkin otellerden bir diğeridir.

Bolu’nun lezzetli yemeklerini denemek ve şehir merkezini gezmek isterseniz Bolu otelleri dört mevsim hizmetinizdedir. Karpalas City Hotel&Spa Bolu merkezde yer alan hem iş hem seyahat için tercih edilen tesislerden biridir. Bolu gezinizden arta kalan vakitlerinizde otelin spa bölümünde dinlenebilir ve kendinize vakit ayırabilirsiniz. Bolu termal turizmi ile de öne çıkan şehirlerden biridir. Özellikle yaz döneminde sıkça tercih edilen termal oteller sağlığına kavuşmak isteyenlerin uğrak noktasıdır. Karacasu bölgesinde termaloteller yoğun olarak yer alır. Bolu Abant’ta bulunan Yedigöller Milli Parkı ise adeta saklı bir cennet gibidir. Doğanın kucağında kamp yapmak, huzur dolu birkaç gün geçirmek isterseniz Yedigöller’e uğramanızı tavsiye ederiz. Doğa sporlarına ve doğaya tutkunsanız Sülüklügöl’de de kamp yapabileceğinizi unutmayın.

Bolu’da otel fiyatları dönemsel olarak değişiklik göstermektedir. Özellikle kış aylarındaKartalkaya otellerinde fiyatlar yükselirken merkezde ve Abant’ta ise yaz aylarında fiyatlar yükselişe geçmektedir. Otellerin doluluk ihtimaline karşı erken rezervasyon yaptırmanız daha uygun fiyatlara konaklama şansına sahip olmanızı sağlar.