Burdur’daki Festivaller

Burdur yıl içerisinde birçok renkli etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Siz de tatilinize farklı deneyimler katmak, yerel halkla kaynaşmak ve Burdur’un geleneklerini yakından tanımak isterseniz Burdur’da düzenlenen festival ve etkinliklere göz atmanızı öneririz. Etkinliklerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Göl Festivali

Burdur Belediyesi tarafından her yıl 14-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Göl Festivali’nde flyboard ile göl üzerinde gerçekleştirilen şovları izleyebilir, bu heyecana siz de ortak olabilirsiniz. Salda Gölü’nde dalış gösterilerinin de yapıldığı festival boyunca akşamları birbirinden ünlü sanatçıların konserlerini izleme fırsatı bulabilirsiniz.

Salda Gölü Bisiklet Festivali

Antalya Bisiklet Derneği ve Burdur Bisiklet Topluluğu’nun katılımlarıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Salda Gölü Bisiklet Festivali Salda Gölü’ndeki su seviyesindeki azalmaya dikkat çekmek amacıyla gerçekleştiriliyor. 18-21 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen festivalde doğayı sevmek ve bisiklet sporunu yaygınlaştırmak için de çeşitli çalışmalar yapılıyor.

Kemer Akpınar Kültür, Sanat ve Yayla Yörük Şenliği

Burdur’un Kemer ilçesinde 20 yılı aşkın süredir düzenlenen şenliklerde mehter takımının gösterileri, halk oyunları ve yöresel lezzetlerin tadımının yanı sıra konserler ile eğlence dolu iki gün geçirebilirsiniz. Şenlik her yıl 20-21 Haziran tarihleri arasında düzenleniyor.

Aziziye Köyü Yayla Şenliği

Burdur’un merkez ilçesine bağlı Aziziye köyünde bu yıl 16’ncısı düzenlenen Yayla Şenliği oyun havaları eşliğinde adeta bir şölen gibi geçiyor. Her yıl 11 Temmuz’da düzenlenen şenlikte yerel sanatçılar da konser veriyor.

Not: Her festivalin tarihi kendi sitesinden yolculuk öncesi teyit edilmelidir.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı