Google+

Arama formu

Bursa'da Nerede Kalınır?

Bursa'da Nerede Kalınır?
 

Bursa şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Kavala Hotel Bursa, Mercure Bursa The Plaza Thermal Spa, Heybeli Otel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Derya Hotel Bursa, Bursa Birlik Hotel, Seyir Butik. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Almira Hotel Thermal Spa, Hotel Gold Majesty, Kavala Hotel Bursa tesislerini incelebilirsiniz.

Bursa otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Bursa otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Bursa’da konaklamak için çok sayıda otel ve pansiyon bulunur. Özellikle şehir merkezind kabul edilen ve Bursa’nın en büyük ilçesi olan Osmangazi’de çok sayıda otel vardır. Burası oldukça eski bir semttir ve çok sayıda tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Uludağ'ın eteğinde bulunan ve neredeyse yemyeşil doğası ile insanı büyüleyen atmosfere sahip olan Osmangazi'de bambaşka bir deneyim yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Osmangazi'de kalarak burada bulunan Karagöz Müzesi, Bursa Saat Kulesi, Orhangazi Türbesi ve Arkeoloji Müzesi gibi tarihi yapıları ve müzeleri ziyaret edebilme fırsatı bulabilirsiniz. Örneğin Ulu Camii’nin bulunduğu bölgeye yürüme mesafesinde olan konaklama seçenekleri oldukça fazladır. Turistik noktalara yakın olmak için bu bölge tercih edilebilir. Bunun yanısıra Çekirge semtinde bulunan kaplıcalardan faydalanmak isteyen gezginlere de birbirinden farklı ve otantik oteller sunan kaplıca konseptli mekanlarda konaklamalarını tavsiye edebiliriz. Bu yüzden yüksek bütçeli lüks oteller de şehrin bu bölgesinde yer almaktadır. Tatillerini denizin serin suları ile renklendirmek isteyen gezginlerimize eşsiz güzellikteki Mudanya​'da deniz kenarında bir otelde kalmalarını tavsiye edebiliriz.
 
​Bursa'da hem konaklama hem de gezilecek mekanlar açısında çıta her zaman yüksektedir. Bu sebeple tarihi bir mekan gezmek isteyenlere veya bir keyif tatili dileyenlere çok fazla seçenek sunan Bursa ilinde otellerde yer bulabilmek için erken rezervasyon yapmak her zaman daha faydalı görünmektedir. Bu durum hem kış sezonunun hem de yaz sezonunun çok hareketli olmasından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden de Bursa'da otel fiyatları neredeyse her sezon sabit kalmaktadır. Her mevsim farklı bir merkezde kalabileceğiniz bu eşsiz şehirde konaklama fiyatları tercih ettiğiniz tesise göre farklılık gösterir.  Osmanlı mimarisinin yansımalarını görmek isteyenler Kitapevi Hotel'den rezervasyon yapabilirler. Saltanat Kapısı'nın yanında bulunan bu otelde ana kent surlarının kapılarından birini görme fırsatını kolaylılka elde edebilirsiniz. Bunun yanısıra Ibis ve Divan Bursa Otel de tarihi yapıları görmek açısından kalınabilecek alternatif otel seçenekleridir. ​Bursa'ya iş seyahatı yapmak isteyenler için ise Hilton Bursa (Fiyatları için tıklayın) Convention Center & Spa'da kalabilirler. Burada yorgunluğunuzu atabilir, aynı zamanda şehir merkezini kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. 

Bursa Turları