Cunda’da Gece Hayatı ve Festivaller

Cunda Adası’nda geceler çok hareketli geçmemektedir. Bu sakin, huzurlu beldede güneşin batması ve gezi teknelerinin çekilmesiyle huzurlu saatler başlar. Bu nedenle Cunda, yüksek hareketli gece eğlencesi ve kulüpleri arayanlar için çok uygun bir yer olmayacaktır. Ancak elbette şehir merkezine kısa bir mesafede aranılan her türlü eğlenceye de ulaşmak mümkündür. Gelelim Cunda Adası’nda gecenizi nasıl değerlendirebileceğinize... Cunda Adası’nda gece eğlencesi, Yunan tarzı tavernalar, restoranlardaki canlı müzikler ve yemekteki şen şakrak sohbetlerle sınırlı. Geceleri genellikle taş restoranlarda yemek yedikten sonra sahilde yürüyüş yapan, taş kaldırımlardaki sokak satıcılarından bir şeyler alan ve denizin sesini dinleyen insanlara rastlayabilirsiniz. Ayrıca gece denize girmek de bu sakin ve huzurlu ortamda keyifli olacaktır. Öyle ki pilates matınızı da alıp mehtap eşliğinde bir gece meditasyonu yapabilirsiniz. Ayrıca gece Cunda sokaklarında dolaşırken elinize bir külah da lezzetli Cunda dondurmalarından almanızı tavsiye ederiz.

Eğer canlı müzikle biraz eğlenmek isterseniz, barlar sokağına doğru gitmeniz gerekir. Burada sizler için tavsiye edebileceğimiz mekânlar ı aşağıda bulabilirsiniz.

Moshos Taverna: Tavernalar Cunda bünyesine yeni katılan mekânlardır. Burada her gece Yunan şarkıcıların güzel seslerinin ve canlı müziklerinin eşliğinde keyifle yemeğinizi yiyebilirsiniz. Sirtaki eşliğinde açık havada mutlu dakikalar geçireceksiniz. 200 yıllık tarihi binada özenli bir hizmet veren bu yere yaz, kış uğrayabilirsiniz.

Du Bakalım: Burası, ada gençliğinin ve misafirlerinin en çok geldiği mekanlardan biridir. Du Bakalım’da kulüp müzikleri çalmaktadır ve eğlenceli atmosferiyle adanın en gözde mekanlarından biri haline gelmiştir.

Khaos Club&Bar: Yeni açılan bu mekan, kaliteli hizmeti ve güleryüzlü personeli ile misafirlerine eğlenceli dakikalar sunmaktadır.

Fasıl Evleri: Gecesini Türk Sanat Müziği ile neşelendirmeyi sevenlerin tercih ettiği bir mekândır. Cunda’nın tarihi sokakları arasında geçmişe bir yolculuk yapabilir ve eğlenerek akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Cunda Adası ayrıca keyifli festivallere de ev sahipliği yapmaktadır. Eğer bunlardan birine denk gelirseniz, hem gündüz hem de gece bu eğlencelere dahil olabilirsiniz.

Cunda Müzik Günleri: Temmuz ayında düzenlenmektedir ve birbirinden güzel gruplar ile sanatçılar Cunda’da ağırlanmaktadır.

Tiyatro Festivali:Baharın gelişiyle nisan-mayıs aylarında gerçekleştirilen kültür festivalidir.

Zeytinyağlı Festivali: Ekim ayında gerçekleştirilir ve oldukça renkli geçer.

Ultimate Cunda: Haziran ayında gerçekleştirilen spor festivalidir. Spor olarak yüzme ve koşma türünde katılım gerçekleştirilir.

Uluslararası Balıkesir Motofest: Ağustos ayında gerçekleştirilen ve motor tutkunlarını bir araya toplayan festivaldir. Parkur, adayı da kapsamaktadır.