Denizli’de Gece Hayatı 

1

Özellikle Pamukkale travertenleriyle dünyaya adını duyurmuş olan Denizli’de gece hayatı diğer turistik mekânlara göre biraz daha geri plandadır. Sadece gece hayatı için gitmeyecekseniz eğlencesi sizi tatmin edecektir. Yine de Pamukkale Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan şehirde birçok alternatif bulunmaktadır. Eğlence mekânları Çamlık’ta toplanmıştır. Neredeyse haftanın her günü hareketlidir. Çamlık caddeleri geceleri daha da çok hareketlenmektedir. Birçok restoran ve kafeye ev sahipliği yapan ilçe de gidilebilecek pek çok alternatif bulunabilir. Gece kulüplerini tercih edenler için Saint Tropez, ÇakılGazinosu ve ImagineBar & Cafe öne çıkan seçeneklerdendir. Hem dans edep hem de canlı müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Pasha Disco, Jazz Rock Bar, The Smoke Bar dans etmek için güzel seçenekler arasındadır. Baron Gece Kulübü ve Taçev Bar gibi alternatiflerin de bulunduğu Denizli’de Teras Park Alışveriş Merkezi içindeki Black Jack Cafe Bar da dikkat çekmektedir. Kendi müzik zevkinize göre seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Canlı müzik eşliğinde bir gece geçirmek isteyenler için Woops Cafe Restoran, her gün canlı müzikle hizmet veren yerlerden birisidir. Şehir merkezi yerine Pamukkale tarafında konaklayacaksanız Arena Pool Club güzel bir alternatif olacaktır. Burada çoğunlukla turistlerin olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Ayrıca yaz döneminde ve festivaller süresince şehirde birçok konser veriliyor. Bu dönemlere denk gelirseniz konserleri izlemeye gidebilirseniz.

Denizli Açıkhava Tiyatrosu bu konserlerin çoğuna ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle yaz aylarında birçok ünlü şarkıcı buraya gelerek konser vermektedir. Açıkhava Tiyatrosu aynı zamanda turneye çıkan tiyatro oyunlarına da ev sahipliği yapmaktadır.