Denizli’deki Festivaller

22_kizilcaboluk_kultur_sanat_tekstil_ve_moda_festivali_basladi_h8750_fcc0d.jpg

Birçok kültür ve sanat etkinliğiyle karşılaşabileceğiniz Denizli’de konserlere gidebilir, festivallere katılabilir ve Devlet Tiyatrosu’nun Denizli’de oynadığı oyunları izleyebilirsiniz. Sanata büyük önem veren şehirde birçok etkinlikle karşılaşabilirsiniz. Düzenli olarak yapılan bazı festivaller süresince şehir dışından birçok ziyaretçi Denizli’yi ziyaret etmektedir. Hem yerel hem de ulusal festivallere ev sahipliği yapan Denizli gezilerinizi bu tarihlere getirmeye çalışmanızı öneriyoruz.

Ak Vadi Festivali: 2017 yılında ilk defa düzenlenen Ak Vadi Festivali, ekim aynının başında Denizli Belediyesi tarafından düzenleniyor. Festival boyunca birçok şarkıcının konserleriyle ziyaretçilerini buluşturan festival şehri müziğe doyuruyor. Festival alanında müziğin yanı sıra dev oyun parkı ve birçok etkinlik de bekliyor.

Kızılcabölük Kültür, Sanat, Tekstil ve Moda Festivali: Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ve Tavas Belediyesi’nin beraber hazırladığı ve Kızılcabölüklüler Vakfı tarafının organize ettiği festival 2017 yılında 22.’sini düzenledi. Temmuz ayında gerçekleşen, halk oyunları gösterilerinden karma fotoğraf sergilerine kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapan festival aynı zamanda birçok müzikseveri sevilen isimlerle buluşturuyor.

Denizli Ege Âşıklar Festivali: 2012 yılından beri nisan ayının ikinci haftası düzenlenen festival 2 gün sürüyor. Hem Türkiye’den hem de dünyanın birçok yerinden gelen âşıkları buluşturan festival muhteşem bir müzik ziyafeti sunuyor. 2018 yılında 24 sanatçının katıldığı festival etkinliğe katılanlara muhteşem anlar yaşatmayı vadediyor.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.