Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Denizli'ye Nasıl Gidilir

Ege ile Akdeniz Bölgesi’nin arasında bulunan Denizli’ye ulaşım için birçok seçenek bulunmaktadır. Hem kara hem de demir yolu ile ulaşımın mümkün olduğu şehirde hava yolu da bir diğer seçenek. Kara yolu tercih edilecekse İstanbul’dan 7 saat süren 580 km, Ankara’dansa 6 saat süren 473 km’lik bir yolun gidilmesi gerekiyor. Bu yolu hem otobüs firmalarıyla değerlendirebilir hem de kendi şahsi aracınızla kullanabilirsiniz. Otobüsle gelmeyi tercih edenlerdenseniz, şehrin otogarı şehir merkezinde bulunmaktadır.

Öte yandan demir yolunu tercih edenleri yol boyunca çok güzel bir manzara beklemekte. Denizli’ye giden treni kullanmak için Eskişehir – Denizli arasında gidip gelen Pamukkale Ekspresi de bir seçenek. Ancak bu sefer Eskişehir’den kalktığı için öncelikle başka bir seferle Eskişehir’e gelip oradan da aktarma yaparak Denizli’ye gidilebilir. Aktarma için Pendik – Ankara arası seferlerini yapan trenler kullanılabilmektedir. Ayrıca Denizli’den kalkan ve her gün birden fazla sefer yapan İzmir ve Söke seferleri bulunmaktadır.

En kısa yol olan hava yolu kullanılacaksa Denizli Çardak Havalimanı’nı tercih edeceksiniz. Şehir merkezine yaklaşık 45 km uzaklıkta bulunan havalimanına birçok firma uçuş imkânı sağlamaktadır. 45 km uzaklıktaki yolu geçmek için havalimanından kalkan servisler ve taksiler bulunmaktadır. Bu uçuşları 1 saat 10 dakikalık bir yolla İstanbul’dan direkt olarak kullanabilir veya diğer illerden İstanbul aktarmalı olarak tercih edebilirsiniz.