Erdek’te Şehir İçi Ulaşım

Erdek’te şehir içi ulaşım otobüs, minibüs ve taksiler ile sağlanmaktadır. Erdek - Bandırma arası yaz-kış düzenli otobüs seferleri yapılmaktadır. Erdek’ten ilk araç 06.15’te hareket ederken Bandırma’dan Erdek’e ilk sefer saat 07.30’dadır. 20 dakikada bir yapılan seferler gece 23.00’e kadar devam eder. Erdek Merkez’i yürüyerek kolaylıkla keşfedebilirsiniz. Erdek çevresinde görülmeye değer koylara ise minibüslerle ulaşabilirsiniz ancak özel aracınızla gelmeniz daha rahat gezmeniz açısından avantajdır. Erdek’in en popüler plajlarından biri olan Ocaklar ve Narlıköyüne ulaşım için Erdek otogardan minibüsler kalkmaktadır.

Erdek İskelesi’nden kalkan feribotlara binerek Paşalimanı Adası’na gidebilir, yeşillikler arasında huzurlu bir gün geçirebilirsiniz. Avşa Adasıve Marmara Adası da Erdek’ten feribotlar ile ulaşabileceğiniz adalar arasındadır. Erdek - Marmara Adası arası ulaşım 1,5 saat sürerken Avşa Adası’na 2,5 saatte gidebilirsiniz. Aracınız varsa İlhanlı ve Narlı köylerinin arasında yer alan PaflimaKoyu’na uğrayabilir ve sakinlik içerisinde denizin tadını çıkarabilirsiniz. Erdek’te bisiklete binmek ayrı bir keyiftir.

İlçede bisiklet kiralayabileceğiniz dükkânlar mevcut. Rüzgârı arkanıza alıp ilerlerken Erdek’in göz alıcı coğrafyasına yakından tanık olabilirsiniz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı