Erzincan’da Nerede Kalınır?

Tarihî İpek Yolu üzerinde yer alan Erzincan birçok medeniyete ev sahipliği yapan Doğu Anadolu Bölgesi’nin önde gelen şehirlerinden biridir. Gerek tarihî yapıları gerek doğal güzellikleri ile sadece yerli değil yabancı turistlerin de ilgi odağı olan şehir pek çok ille olan bağlantısı sayesinde geçiş konumundadır. Ülkemizin önemli turizm şehirlerinden biri olan Erzincan yöresel lezzetleri ile de gelenlere ziyafet sunmaktadır. Erzincan’a gelmeyi düşünüyorsanız Erzincan otellerinin dört mevsim boyunca hizmetinizde olduğunu unutmayın.

Her bütçeye uygun konaklama imkanı sunan Erzincan’da dört ve beş yıldızlı otellerin yanı sıra apart ve butik oteller de bulunmaktadır. Grand Alemdar Hotel konforlu odaları, dünya mutfağından seçkiler sunan yemekleri, spa, sauna, havuz, masaj gibi aktiviteleri ile beğeni toplayan Erzincan’ınbeş yıldızlı tek otelidir. İş amaçlı gelenler için toplantı ve konferans salonları bulunan otel merkezde yer alan konumu ile misafirlerine ulaşım kolaylığı da sağlamaktadır. Halitpaşa Caddesi’ndeki Grand Simay Hotel Erzincan’da konaklamak isteyenler için bir diğer alternatiftir. Dört yıldızlı otelde ev konforunda konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz gibi gezinizden arta kalan zamanlarda sağlık kulübünde dinlenebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Şehir merkezindeki butik otellerden biri olan Eriza Hotel geniş odaları, lezzetli yemekleri ve kapalı otoparkı ile tercih edebileceğiniz konaklama tesisleri arasındadır.

Erzincan otelleri sundukları hizmete ve konuma göre farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Otel odaları geniş ve ferah olup birçok otelde Wi-Fi ücretsizdir. Bazı oteller ise konuklarına ücretsiz ulaşım imkânı sağlamaktadır. Erzincan otel fiyatları gecelik olarak ortalama 100 TL’den başlayıp 250 TL’ye kadar çıkmaktadır. Yaz sezonunda otellerin fiyatları bir miktar artış göstermekle birlikte fiyatların en düşük olduğu kış sezonu uygun bütçeli konaklama imkânı sağlamaktadır. Şehirde uygun fiyatlı konaklama için bir diğer seçenek ise Erzincan Merkez Öğretmenevi’dir. Hacı Bektaşı Veli Caddesi’nde yer alan Erzincan Öğretmenevi gezilecek yerlere yakınlığı ile de tercih sebebidir. Erzincan’ın pek çok ilçesinde de konaklamak için öğretmenevleri mevcuttur. Erzincan Emniyet Müdürlüğü’nün yanında yer alan Erzincan Polis Evi de en uygun fiyatlarda konaklama seçeneği sunan bir devlet misafirhanesidir. 19 oda 49 yatak kapasitesine sahip Polis Evi merkeze 1,5 kilometre mesafededir. Erzincan otellerinde yer bulma sorunu yaşamak istemiyorsanız erkenrezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.