Eskişehir Şehir İçi Ulaşım


Eskişehir’de ulaşım oldukça kolaydır. Ulaşım genellikle tramvay, otobüs ve minibüslerle sağlanır. Tüm toplu taşıma araçlarına  Eskart adı verilen elektronik kartlarla binebilirsiniz. Eskartı duraklara yakın gişelerden temin edebilirsiniz. Eskişehir’in gezilip görülecek yerlerine bu ulaşım araçlarıyla gidebilirsiniz. Ulaşımla ilgili detaylı bilgileri belediyenin internet sitesinde bulabilirsiniz.

Tramvay Hattı: Eskişehir'in en önemli ulaşım aracıdır. Estram olarak adlandırılır. Şehrin birçok noktasına tramvay ile gidebilirsiniz. 24 Aralık 2004’ten beri hizmet veren Estram tüm halkın en çok kullandığı topluma taşıma aracı haline gelmiştir.
 
Tramvay Bilet Fiyatarı

  • Tam bilet: 2,70 TL

  • İndirimli: 2,55 TL

Otobüs Hattı:  Eskişehir’de belediye otobüslerini kullanarak ulaşım yapabilirsiniz. Kırmızı, mavi ve siyah olmak üzere üç çeşit otobüs mevcuttur. Bu otobüsler 79 güzergaha hizmet vermektedir. Tramvay ile ulaşımın sağlanmadığı Şelale Park’a belediye otobüsleriyle gitmeniz mümkündür.
 
Otobüs  Bilet Fiyatları

  • Tam Esbilet: 2,70 TL (Aktarma Dâhil)

  • İndirimli Esbilet: 2,55 TL (Aktarma Dâhil)

Taksi: Eskişehir'de taksi fiyatları diğer şehirlere oranla daha pahalıdır. Otogardan şehir merkezine taksi ile gitmek isterseniz yaklaşık 15–20 TL tutmaktadır.
 
Şehirlerarası Ulaşım

Eskişehir şehirlerarası ulaşım bakımından kavşak noktada yer almaktadır. Özellikle demiryolu ulaşım biçimiyle şehirlerarası yolculuk yapmak daha rahattır. 2009 yılında açılan hızlı tren hizmeti ile birçok şehire kısa sürede varabilirsiniz

Eskişehir'den başka bir şehir gezisine çıkmak için bir başka seçenek de otobüslerdir. Eskişehir otogardan birçok otobüs firmasının seferleriyle istediğiniz yere seyahat edebilirsiniz. 
 

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı