Gelibolu’da Gece Hayatı  

gelibolu-resim.jpg

Gelibolu gece hayatı yönünden aktif olmasa da barlar ve publar ilçenin eğlence ihtiyacını karşılamaktadır. Gündüz tarihî atmosferi ve doğasıyla keyifli vakit geçirebileceğiniz Gelibolu’da akşamları deniz kenarında oturup çayınızı içebilir, balık restoranlarında rakı-balık ziyafeti yapabilirsiniz. Birbirinden lezzetli deniz ürünleri ve mezeleri ile öne çıkan İlhan Restaurant’a gün batımında uğrayabilir, nefis manzaraya karşı kadehinizi kaldırabilirsiniz. Sahil kenarında yer alan Kumsal Restaurant sevdiklerinizle birlikte balık yiyebileceğiniz ve içki içebileceğiniz en güzel mekânlardan biridir. Deniz kokusunu içinize çekerek harika manzaralara şahit olabileceğiniz bir mekân arayışı içindeyseniz Hamzakoy’da yer alan Limon’a uğrayabilirsiniz. Bira-patates eşliğinde sevdiklerinizle doyasıya sohbet edebileceğiniz mekân yaz akşamlarında hayli keyifli olmaktadır.

Sirena Cafe&Bistro gün batımında denize karşı bira keyfi yapabileceğiniz adresler arasındadır. Manzarası ile ruhunuzu doyuran mekânın tatlıları da bir hayli lezzetlidir. Gelibolu’da canlı müzik dinlemek isterseniz rotanızı Düş Evi Bistro’ya çevirin deriz. Hoca Hamza Mahallesi’nde yer alan mekânın ev yapımı hamburgerlerini de denemelisiniz. En keyifli buluşma mekânları arasında yer alan Düş Evi Bistro’da kokteylinizi yudumlarken müziklere eşlik edebilirsiniz. The North Shield Gelibolu’da canlı müziğe doyabileceğiniz diğer bir adrestir. Arkadaşlarınızla eğlenceli bir gece geçirebileceğiniz mekân hızlı ve kaliteli servisi ile de öne çıkıyor. Yaz aylarında Gelibolu akşamlarınıza renk katmak isterseniz Lounge 1354’e uğrayabilirsiniz. Genellikle öğrencilerin tercih ettiği mekan eşsiz deniz manzarası ile de tercih sebebi oluyor. Traffic Cafe&Bistro, Pub İla, Mojito Bar ve Yunus Bar da Gelibolu gecelerinde uğrayabileceğiniz eğlence mekânları arasındadır.

Gün boyu gezmekten yorulduysanız ve daha sakin bir akşam geçirmeyi düşünüyorsanız sahil boyunca sıralanan çay bahçelerine uğrayabilirsiniz. Gelibolu’nun en huzurlu yerlerinden biri olarak gösterilen Çınaraltı Çay Bahçesi uğrak adreslerinizden biri olabilir. İster arkadaşlarınızla rakı-balık keyfi yapın, isterseniz salaş bir kafede denize karşı çayınızı yudumlayın, Gelibolu’nun gündüzü kadar akşamı da oldukça keyiflidir.