Giresun Nerede Kalınır?

hotel-1330841_1280.jpg

Yeşilin maviyle buluştuğu eşsiz doğası ile birlikte ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Giresun’da konaklamak için birçok seçenek bulunmaktadır. Giresun’da il merkezinde konaklamak mümkün olduğu gibi Tirebolu, Görele gibi büyük ilçelerle birlikte yayla turizminin gelişmiş olduğu Dereli ilçesinde birbirinden güzel konaklama imkânları bulunur. İl ve ilçe merkezlerindeki konaklama seçenekleri klasik otel, pansiyon gibiyken yaylalarda dağ evi gibi seçenekler ziyaretçilerine doğa içinde eşsiz bir konaklama fırsatı sunar.

Giresun il merkezinde konaklama imkânı sunan otellerin birçoğu Giresun’un tam merkezi denilebilecek Gazi Caddesi üzerinde veya etrafında bulunmaktadır. Giresun Merkez’de bulunan ve kaliteli konaklama imkânı sunan otellerden biri Giresun Kalesi’ne 600 metre uzaklıkta bulunan Giresun Sedef Otel’dir. Giresun Sedef Otel, burada konaklamış olan seyahatseverlerin değerlendirmeleriyle Giresun’un en gözde konaklama seçeneklerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Merkez’de bulunan bir diğer otel olan Serenti Pamuk Otel, ziyaretçilerine 3 yıldızlı konaklama imkânı sunmaktadır. Giresun Merkez’de 3 yıldızlı konaklama imkânı sunan bir diğer tesis sahile 200 metre uzaklıkta bulunan Kit-Tur Otel’dir. Şehrin tam merkezinden nispeten biraz daha uzak konumda bulunan Aripsas Otel, Giresun’da kaliteli bir konaklama geçirmek isteyenler için tercih edilebilecek otellerden bir diğeridir.

Giresun Merkez’de denize nazır bir konaklama geçirmek isteyenler için de çeşitli seçenekler bulunur. Bu seçeneklerden biri tam şehir merkezinde yer alan ve adını Giresun ilinden alan Giresun Otel’dir. Giresun Otel’de konaklayan ziyaretçiler panoramik deniz manzarası eşliğinde açık büfe kahvaltının keyfini çıkarabilirler. Deniz karşısında konaklama gerçekleştirmek isteyenler için bir diğer seçenek şehir merkezinin 5 kilometre doğusunda kalan Otel New Jasmin’dir. Deniz kıyısında bulunan otelde açık bir yüzme havuzu da bulunmaktadır. 4 yıldızlı bir hizmet sunan Otel New Jasmin, Giresun’da lüks bir konaklama geçirmek isteyenler için eşsiz Karadeniz manzaralı bir deneyim sunar.

Giresun ilinin en büyük ilçelerinden biri olan Tirebolu ilçesinde de çeşitli konaklama imkânları bulunur. Tirebolu’da bulunan Bal Otel, denize 20 metre uzaklıktaki konumuyla Tirebolu’da konaklanacak yerlerin en güzellerinden biridir.

Yayla turizminin yaygın olduğu Giresun’da konaklamak için il merkezi dışında, yaylalarda dağ evleri de bulunur. Giresun’un en çok bilinen ve tercih edilen yaylalarından biri olan Kümbet Yaylası’nda bulunan Birun Kümbet Dağ Evi, 1800 metre yükseklikte ahşap yapılarda harika bir doğa içinde hizmet vermektedir. Kümbet Yaylası’nda bulunan bir diğer konaklama imkânı Kümbet Chalet’tir.

Tarih boyunca Giresun’un en çok gidilen yaylası olma özelliğine sahip Kulakkaya Yaylası’nda da konaklamak mümkündür. Yavuzkemal beldesinde bulunan HomestaySüllüDağEvi, ziyaretçilerine mükemmel bir manzara eşliğinde konaklama imkânı sağlamaktadır. Tesisten kiralanan bisikletlerle Giresun’un eşsiz doğası deneyimlenebilir.

Giresun’un güney bölgesinde bulunan, tarihî Meryem Ana Manastırı’nın bulunduğu Şebinkarahisar ilçesinde de konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Şebinkarahisar ilçesinin merkezinde bulunan Hancılar Otel ve Colonia Park Otel ziyaretçilerine 3 yıldızlı hizmet vermektedir.