Google+

Giresun Şehir İçi Ulaşım

162509 Ara 2015Lokasyon Detay

Giresun Şehir İçi Ulaşım
gurbetcigiresun.eu

Giresun’da toplu taşımayı tercih edecekseniz özel halk otobüsleri ve dolmuşlarla şehir içi ulaşım yapılıyor. Özel halk otobüslerinin 2 adet hattı bulunmaktadır. Dilerseniz kendi özel aracınızla ya da taksiyle de seyahat edebilirsiniz.

Ordu - Giresun Havalimanı ve Şehir Merkezine Ulaşım

22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan Ordu – Giresun Havalimanı, deniz üzerine inşa edilmiştir. Ordu ve Giresun arasında yer alan havalimanı Türkiye’de deniz üzerine kurulan ilk proje olma özelliğini taşıyor. Ordu – Giresun Havalimanı’ndan Anadolujet, Pegasus ve  Türk Hava Yolları ile Ankara, İstanbul – Atatürk ve İstanbul – Sabiha Gökçen’e seferler düzenlenmektedir.

Havaalanından Kente Ulaşım

Havaalanı Servisi ile

Ordu – Giresun Havalimanı’ndan HAVAŞ servisleri ile her gün 2 adet hat ile Giresun’a ve Ordu’ya seyahat edebilmek mümkün. HAVAŞ Giresun servisi Bulancak ve Piraziz’den geçmektedir.

Taksi

Havalimanından Gülyalı, Piraziz gibi yakın ilçelere taksiyle de gidilebilmektedir. Ancak daha uzak yerlere gidecekseniz araç kiralama, HAVAŞ ya da özel araç alternatiflerini de düşünmeniz gerekebilir.

Araç Kiralama

Havalimanı içinde herhangi bir araç kiralama ofisi yoktur. Ancak özel araçla tatilinizi planlamak istiyorsanız internet üzerinden Giresun ve Ordu’da yer alan pek çok araç kiralama ofisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Giresun ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-