Giresun’da Gece Hayatı

019.jpg

Karadeniz Bölgesi’nin en önemli illerinden biri olan Giresun’da gece hayatı pek de aktif değildir. Giresun’da akşamları müzik dinlenebilecek birkaç kafe tarzı mekân bulunabilirken, otellerde bulunan barlar ve kafeler gece vakit geçirmek isteyenlerin sınırlı seçeneklerinden bazılarıdır. Giresun gece hayatı her ne kadar pek de renkli olmasa da şehirden bu konunda beklentileri olan seyahatseverlere birkaç mekân sunmaktadır.

Giresun’da gece rakı balık meze tarzı bir sofra kurmak isteyenler için 2 - 3 adet meyhane tarzı mekân bulunur. Bunlardan biri şehrin en eski meyhanelerinden biri olan Kulak Restoran’dır. Kulak Restoran, 1977 yılından beri hizmet veren bir kuruluş olarak Giresun – Trabzon karayolunun üzerinde bulunmaktadır. Giresun Adası’nı da gören manzarasıyla birlikte Giresun’da gece hayatında meyhane tarzı bir yer tercih edecekler için ilk sıralarda yer almaktadır.

Giresun’da denize nazır rakı balık meze üçlüsünü deneyimleyeceğiniz diğer yerlerden biri de Eşkina Restoran’dır. 2009 yılında açılmasına rağmen şehirdeki bu tip mekânların azlığı nedeniyle de kısa sürede işlek bir mekân haline dönüşmüştür. Burada öne çıkan spesiyallerin başında mekâna adını vermiş eşkina – kaya levreğibuğulama ve karidesgüveç gelmektedir. Yaz mevsiminde daha fazla ilgi görse de balık mevsimi kışları da devam ettiği için her dönem hareketli bir ortam sunmaktadır.

Yukarıda belirtilen mekânlar dışında Giresun’da gece eğlenmek veya bir şeyler içmek için mekân bulmak pek kolay olmayacaktır. Bazı otellerde bulunan kafe ve barlarda alkollü içki bulabilmek mümkündür.